P0

Uostas ir jūra

„Klaipėdos nafta” pelną išmokės dividendais

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-28


Naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė „Klaipėdos nafta” (KN) teigia akcininkams dividendais išmokėsianti 7,9 mln. eurų (0,02 eurų vienai akcijai) – visą 2019 m. grynąjį pelną. Sprendimą dėl dividendų mokėjimo KN akcininkai priėmė antradienį vykusiame visuotiniame akcininkų susirinkime. 100 proc. grynojo pelno dividendais įmonė išmoka jau trečius metus.

KN dividendų politika numato, kad bendrovės valdyba siūlomą dividendų dydį nustato atsižvelgdama į bendrovės grynąjį pelną, finansinius rodiklius bei strategijos įgyvendinimą. KN pajamos 2019 m. siekė 104 mln. eurų. Ataskaitiniu periodu įmonės EBITDA buvo 65,8 mln. eurų.

Prieš akcininkams teikiant sprendimą dėl dividendų mokėjimo ir dividendais mokamos pelno dalies, KN vadovybė atliko finansinės būklės jautrumo analizę laikotarpiui iki 2030 metų. Taip buvo siekiama įvertinti, kokią įtaką dėl nepalankių aplinkybių sumažėję pinigų srautai galėtų turėti įmonės pajamoms ir pelnui, tiek dabar išmokant dividendus, tiek paliekant lėšas įmonėje.

„KN turi pakankamą finansinį rezervą suplanuotų investicijų ir finansinių įsipareigojimų įgyvendinimui. Atlikta finansinė jautrumo analizė rodo, kad, nepaisant to, ar bus išmokami dividendai, net susiklosčius nepalankioms aplinkybėms, KN būtų pajėgi vykdyti savo strategiją, tęsiant investicinius projektus KN naftos terminale, siekiant ambicingų tikslų plėtojant tarptautinę SGD verslo liniją, taip pat vykdant ilgalaikio SGD tiekimo į Lietuvą užtikrinimo projektą“, – pranešime cituojamas KN generalinis direktorius Darius Šilenskis.

Atsižvelgiant į KN dividendams skiriamą sumą, KN valstybei išmokės 5,5 mln. eurų, antrajam KN akcininkui – UAB koncernui „Achemos grupė“ – apie 780 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad per pastaruosius penkerius metus KN valstybei dividendais bus išmokėjusi 34,5 mln. eurų. 2019 m. KN taip pat pateko ir tarp didžiausių mokesčių mokėtojų šalyje – į biudžetą sumokėjusi virš 168 mln. eurų įvairių mokesčių.

KN 72,32 proc. akcijų priklauso valstybei, 10,41 proc. akcijų valdo UAB koncernas „Achemos grupė“, kitos akcijos priklauso smulkiesiems investuotojams. Nuo 1996 m. bendrovė listinguojama „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržoje.


  2020-04-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt