P0

Regionas

VTEK išteisino Neringos politiką ir jo žmoną valdininkę

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-29


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį vienbalsiai nusprendė nutraukti tyrimą dėl Neringos savivaldybės tarybos nario socialdemokrato Ričardo Kičiatovo bei savivaldybės kontrolierės pareigas einančios Jolantos Kičiatovienės elgesio.

Martyno Vainoriaus nuotr.

VTEK tyrė, ar šie asmenys nepažeidė iki Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimų naudotis ir leisti naudotis savivaldybės valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

Tyrimas buvo atliktas gautų dokumentų bei žiniasklaidoje publikuotos informacijos pagrindu. Esą, minėtieji asmenys pernuomojo jiems Neringos savivaldybėje paramos tikslu išnuomotą savivaldybės butą.

VTEK tyrė J. Kičiatovienės 2017-2019 m. birželį-rugpjūtį, o R. Kičiatovo – 2019 m. birželį-rugpjūtį vykdytas veikas.

Tiriant nustatyta, kad minėtasis savivaldybės būstas Kičiatovų šeimai išnuomotas prieš du dešimtmečius, vadovaujantis tuo metu galiojusiais teisės aktais. VTEK duomenimis, minėtasis būstas neturi tarnybinio buto statuso, naudojimosi juo tvarka nesusijusi su Kičiatovų ar kitų šeimos narių tarnybiniu statusu, pareigomis, ar jų kaita, o buto paskirtis yra gyvenamoji ir jis negali būti laikomas skirtu atlikti tarnybinei, ar su ja susijusiai veiklai.

Tad VTEK vertinimu, tyrimas dėl galimo pasinaudojimo ar leidimo naudotis savivaldybės valdomu turtu ne tarnybinei veiklai nutrauktinas, kadangi tarnybinio statuso neturinčio būsto, suteikto Kičiatovams privačiam naudojimui kaip privatiems asmenims, subnuomos teisėtumo vertinimo minėtasis įstatymas nereglamentuoja.


2020-04-29

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt