P0

Regionas

Rajono valdžia padės ne tik verslui, bet ir gyventojams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-30


Ketvirtadienį Klaipėdos rajono taryba pritarė sprendimui atleisti smulkųjį verslą nuo vietinės rinkliavos mokėjimo už leidimus prekiauti ar teikti paslaugas: visose rajono viešosiose vietose tai bus galima daryti nemokamai.

Rinkliavą nuo gegužės pirmosios Klaipėdos rajono taryba naikina iki šių metų pabaigos.

Nuo šio mokesčio atleisti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Šis sprendimas galioja visame rajone. Tai reiškia, kad Tarybos nustatytose viešosiose vietose rinkliavos nereikės mokėti lauko kavinėms, gėlių pardavėjams, maistu prekiaujantiems vagonėliams ir panašiai.

Atsižvelgiant į susiklosčiusią padėtį, kai šalyje paskelbus karantiną savo veiklą turėjo stabdyti daugelis verslų, Taryba papildė ir mokesčių lengvatų teikimo taisykles. Jei verslas dėl karantino patyrė nuostolių, galės prašyti mokestinių lengvatų. Pritarta ir siūlymui įmonėms, kurios karantino laikotarpiu patirs nuostolių, mažinti nekilnojamojo turto ir žemės mokestį.

Taip pat Taryba vienbalsiai nusprendė padėti ir rajono gyventojams, kurie dėl karantino neteko darbo ar jiems sumažėjo pajamos. Jie į Savivaldybę galės kreiptis dėl periodinės pašalpos. Jos dydis vienam žmogui gali siekti daugiau nei 260 eurų. Tokia pašalpa būtų mokama karantino metu ir tris mėnesius po jo pabaigos.

„Bet koks verslas kuria darbo vietas, generuoja pajamas į biudžetą, todėl būtina priimti sprendimus, leisiančius jam bent kiek palengvinti finansinę naštą, patirtą dėl karantino. Visi suprantame, kad ši situacija neeilinė, o tokiose situacijos reikalingi ir neeiliniai sprendimai. Mūsų pareiga reaguoti ir ieškoti būdų, kaip padėti tiek gyventojams, tiek verslui. Todėl šiuos žingsnius ir darome“, – Klaipėdos rajono savivaldybės pranešime cituojamas rajono meras Bronius Markauskas.

Jame teigiama, jog tai jau nebe pirmas rajono Tarybos žingsnis dėl pagalbos verslui, vaikus auginančioms šeimoms ir finansinių sunkumų dėl karantino patirsiantiems gyventojams.

Balandžio pradžioje buvo priimtas sprendimas 50 procentų sumažinti mokestį už kovo mėnesį už ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymą, taip pat ir mokestį už neformalųjį švietimą. O balandžio mėnesį nuo šių mokesčių rajono darželinukų, muzikos mokyklų, Gargždų sporto mokyklos bei Vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro ugdytinių tėvai buvo visai atleisti.

 

 


2020-04-30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt