P0

Regionas

Rajono savivaldybė Aplinkos apsaugos agentūrą apskundė STT (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-04


Klaipėdos rajono savivaldybė kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) dėl galimų nusikalstamų veikų.

Pareigūnų prašoma įvertinti, ar Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai nebandė nuslėpti dviejų įmonių planuojamų ūkinių veiklų Dumpių teritorijoje bei ar jų veiksmuose nėra nusikaltimų ar baudžiamųjų nusižengimų valstybės tarnybai ir viešajam interesui. Jei tokių požymių būtų nustatyta, STT prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą.

„Dumpių teritorija pasižymi bene didžiausia tarša rajone. Žmonės nuolat skundžiasi dėl čia tvyrančio blogo kvapo, o Vyriausybė dar 2018-iais yra priėmusi rekomendaciją šioje teritorijoje  nebeleisti kurtis naujiems taršos šaltiniams. Tokios pačios pozicijos laikosi ir Klaipėdos rajono savivaldybė, neseniai buvo atmestas įmonės, norinčios šioje teritorijoje perdirbti padangas, prašymas”, – rašoma savivaldybės pranešime.

Jame taip pat teigiama, jog aiškėja, kad savivaldybė ne visuomet gauna informaciją iš institucijų apie Dumpiuose planuojamas ūkines veiklas. Per nepilnus metus Aplinkos apsaugos agentūra net du kartus savivaldybei nepateikė informacijos apie gautą Poveikio aplinkai vertinimo (PAV) procedūrą.

Pirmą kartą Aplinkos apsaugos agentūra nepateikė pirminės informacijos dėl Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro plėtros – trečiosios sekcijos. Antrą kartą – dėl AB „Grigeo Klaipėda“ nuotekų valymo modernizacijos. Aplinkos apsaugos agentūra pripažino, kad dokumentų nepateikė.

Neturėdama reikalingos informacijos, Savivaldybė negalėjo teikti pastabų bei pasiūlymų.

Todėl savivaldybė, manydama, kad tokie agentūros veiksmai kelia pagrįstų įtarimų ir kad galimai planuojamas ūkines veiklas bandoma nuslėpti, kreipėsi į STT su prašymu ištirti, ar Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojų veiksmuose nėra nusikaltimų ar baudžiamųjų nusižengimų valstybės tarnybai ir viešajam interesui.

Savivaldybė būtent atrankos metu gali teikti savo pasiūlymus ir pastabas. Taryba šioje stadijoje gali nuspręsti leisti arba uždrausti vykdyti veiklą vienai ar kitai įmonei. Tačiau apie kokią kontrolę mes galime kalbėti, kai net neturime informacijos apie vykdomą PAV atrankos procedūrą dėl planuojamų ūkinių veiklų. Savivaldybė buvo palikta nuošaly ne kartą, todėl tai jau galimai ne atsitiktinumas, o sistemingi veiksmai“, – pranešime cituojamas Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.


2020-05-04

Vienas komentaras apie “Rajono savivaldybė Aplinkos apsaugos agentūrą apskundė STT”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt