P0

Miestas

Atliekų konteineriai dezinfekuojami dažniau

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-05


Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) praneša, jog užsakė papildomą atliekų konteinerių ir aikštelių, kuriose jie sustatyti, dezinfekavimo paslaugą.

Teigiama, jog siekiant sumažinti koronaviruso užsikrėtimo riziką, visą karantino laikotarpį uostamiesčio viešose vietose bei daugiabučių kiemuose atliekų surinkimo konteineriai bus reguliariai plaunami ir papildomai dezinfekuojama jų išorė.

Pagal įprastą tvarką Klaipėdoje šiltuoju metų sezonu konteinerius reikalaujama iš vidaus ir išorės plauti kartą per ketvirtį, o išdezinfekuoti du kartus per mėnesį. Bet, atsižvelgiant į Klaipėdos miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos rekomendacijas, jau balandį buvo paspartinta konteinerių valymo paslauga – nuplauti ir išdezinfekuoti visi miesto komunalinių atliekų ir rūšiavimo konteineriai. O gegužę ir vėliau, kol galios dėl koronaviruso paskelbtas karantinas, bendro naudojimo konteineriai ir jų aikštelės uostamiestyje bus papildomai dezinfekuojami kartą per savaitę.

„Nuo balandžio 30 dienos pradėjome dirbti intensyviau. Du ekipažai be perstojo važinėja iš kiemo į kiemą ir iš išorės dezinfekuoja konteinerius bei vietą, kur jie sustatyti“, – pranešime cituojamas laikinai KRATC direktoriaus pareigas einantis  Šarūnas Jonas Tamulis.

Klaipėdos daugiabučių kiemuose ir viešose erdvėse yra apie 3000 konteinerių, jais pasirūpins KRATC pasamdyta įmonė. O individualių namų savininkai, kaip ir anksčiau, savo komunalinių atliekų surinkimo konteinerius turi plauti ir dezinfekuoti patys.

Nors pagal šiuo metu valstybės institucijų turimą informaciją nėra pagrindo teigti, kad komunalinių atliekų srautas galėtų būti koronaviruso plitimo židiniu, atliekų konteineriai išlieka ta vieta, kuria naudojasi visi klaipėdiečiai, neišskiriant ir rizikos grupei priskiriamų asmenų.

Todėl KRATC dar kartą primena, jog išmetant ar rūšiuojant atliekas būtina naudotis pirštinėmis. Apie tai informuoja ir uostamiestyje ant konteinerių užklijuoti lipdukai.


2020-05-05

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt