P0

Miestas

Paplūdimiuose vėl kels Mėlyną vėliavą (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-05


Nors Klaipėdos politikai ir buvo išreiškę abejonių, ar „Grigeo Klaipėda” nuotekų skandalas nenuplukdys ir Mėlynosios vėliavos, antradienį savivaldybė pranešė, kad ir šiemet dviejuose Klaipėdos paplūdimiuose vasaros sezonui nuspręsta leisti kelti Mėlynąją vėliavą. Ji bus keliama Smiltynės ir II Melnragės paplūdimyje.

Mėlynosios vėliavos programą vykdo tarptautinis Aplinkosauginio švietimo fondas, kurio koordinatoriai Lietuvoje – visuomeninė organizacija Lietuvos žaliųjų judėjimas. Ji ir pranešė apie šį sprendimą.

Norint gauti tokią vėliavą savivaldybė ne tik turi užtikrinti, kad paplūdimiai atitiktų 31 parametrą, bet ir sumokėti 10 000 eurų.


„Malonu, kad Mėlynosios vėliavos tradicija Klaipėdoje tęsiasi. Nepaisant skepsio dėl įvairių priežasčių, juolab – sulaukus negailestingo koronaviruso atakos, organizacijos, vertinančios Klaipėdos pasirengimą naujam sezonu, įvertino ir parodė pasitikėjimą uostamiesčiu. Tai yra didelis įvertinimas, įpareigojantis dar atsakingiau žvelgti į paplūdimių infrastruktūros gerinimą ir jos išlaikymą deramame lygyje visą sezoną. Esame tam pasiruošę ir nenuvilsime nei šį titulą suteikusių organizacijų, nei, svarbiausia, klaipėdiečių ar miesto svečių, kurie ateis į paplūdimius, kuriuose plevėsuos Mėlynoji
vėliava”, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Teigiama, kad Klaipėdos paplūdimiai, kaip ir kasmet, poilsiautojus pasitiks atsinaujinę – baigiami nuo stiprių pajūrio audrų šiemet ypač nukentėjusios paplūdimių infrastruktūros atnaujinimo darbai. Už uostamiesčio paplūdimių priežiūrą atsakinga biudžetinė įstaiga „Klaipėdos paplūdimiai“ atnaujina pandusus neįgaliesiems, poilsio, apžvalgos aikšteles, dušo kabinas ir kt.

Žadama, kad ir šiemet daug dėmesio bus skiriama paplūdimių švarai – kaip jau tapo įprasta, pliažuose dirbs smėlio valymo mašina. Taip pat šiemet visuose paplūdimiuose ketinama įrengti gėlo vandens gertuves – fontanėlius.


  2020-05-05

  2 komentarai “Paplūdimiuose vėl kels Mėlyną vėliavą”

  1. Avatarperkamos tos vėliavos (IP: 78.62.147.40)

   Nusipirkai tą vėliavą ir ramu…. Išviečių nerasi, o ilsintis ausį rėžia netaisyklingi garsiniai skelbimai. “Sveikas” miestas su visa tarša, nuotekomis į marias, iškirstais medžiais.

  2. AvatarKlaipėda - mėlynųjų vėliavų miestas! (IP: 188.69.199.255)

   Dar trūksta mėlynųjų vėliavėlių prie Grigeo, prie Achemos, prie Begos, prie Klapėdos naftos ir Birių krovinių terminalo ir prie kitų tokių pačių! Net prie LEZo nekenktų kokia vėliavėlė… Ir prie savivaldybės bei jūrų uosto direkcijos nepamirškit įsmeigti!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt