P0

Koronavirusas, Svarbu

COVID-19: susirgo KUL darbuotojas (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-05-08


Klaipėdos savivaldybė praneša, kad per ketvirtadienį uostamiestyje neatsirado nė vieno naujo susirgimo koronavirusu atvejo. Tuo metu penktadienį užfiksuotas atvejis, kai susirgo Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) darbuotojas ir keturi Kartenos ligoninės darbuotojai, buvę saviizoliacijoje.

Visoje šalyje per ketvirtadienį užfiksuoti trys nauji susirgimai – iki šiol COVID-19 diagnozuotas 1436 žmonėms. Du naujieji atvejai užfiksuoti Antavilių pensionato darbuotojams, vienas – Telšių regiono gyventojui.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė informavo, kad telšiškio atvejis yra seniai bematytas įvežtinis susirgimas. Žmogus gegužės 5 d. grįžo iš Švedijos, Klaipėdoje jam buvo atliktas tyrimas, kuris ir parodė susirgimą, nors žmogus simptomų nejaučia.

Anot R. Lingienės, buvo nustatyti trys kontaktiniai asmenys Lietuvoje ir trys Švedijoje.

„Naujausiais duomenimis ką tik gauta informacija iš Klaipėdos universitetinės ligoninės apie darbuotojo susirgimą COVID-19 ir taip pat nesibaigiama niekaip Kartenos ligoninė – vėl turime informaciją apie keturis susirgusius pacientus, bet apie šiuos atvejus nieko daugiau negaliu pasakyti, nes informacija yra minučių šviežumo”, – sakė R. Lingienė, vėliau patikslinusi, kad Kartenoje visgi susirgo darbuotojai, buvę saviizoliacijoje.

NVSC Klaipėdos departamento vadovo Raimundo Grigaliūno teigimu, susirgęs KUL darbuotojas nėra medikas, o darbininkas, gyvenantis Klaipėdos rajone.

Jo kontaktai šiuo metu tiriami.

KUL laboratorijoje per parą buvo gauti penki atsakymai, liudijantys apie koronavirusą. Dar keturi tokie atvejai fiksuoti  UAB Medicina practica laboratorija. Laboratorijos teikia bendrą iš gautų ėminių nustatytą koronaviruso infekcijų skaičių. Į šį skaičių įeina tiek naujai nustatytieji atvejai, tiek pakartotiniai.

Per parą pasveiko 26 žmonės. Iš viso šalyje jau yra 765 asmenys, išsigydę koronavirusą.

Mirusiais nuo COVID-19 laikomi 49 asmenys. Keturios mirtys išskiriamos kaip užsikrėtusiųjų koronavirusu, bet mirusių dėl kitų priežasčių. Viena tokia mirtis fiksuota ketvirtadienį.


  2020-05-08

  Vienas komentaras apie “COVID-19: susirgo KUL darbuotojas”

  1. AvatarRenata (IP: 86.100.89.118)

   Aš esu saviizoliacijoje ir kaip tie medikai galiu užsikrėsti virusu,kaip kokiu būdu,paaiškinkit,ryšio jokio neturiu,su pasauliu.Daug mistikos,konkretumo jokio.Reikia binoti būti namuose.O kam sergantys medikai eina pas ligonius,sąmoningai užkrėsti?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt