P0

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Supažindins su bažnyčios istorija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-08


Šiais metais sukanka 60 metų, kai buvo pastatyta Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčia.

Minėdama šią sukaktį, parapija sumanė parengti aštuonių laidų ciklą, supažindinantį su bažnyčios praeitimi ir dabartimi. Parapijoje tarnaujantys kunigai pasakoja apie bažnyčios istoriją, apie jos vidų – freskas, atskirus sakralinius objektus, jų reikšmę ir paskirtį.

Bažnyčios statybų vaizdas, Vacio Miliaus užfiksuotas 1959 m. liepos 29 dieną. Žemaičių vyskupystės muziejaus nuotr.

Bus kviečiama apsižvalgyti ir į bokštą, kuriame eksponuojamos archyvinės bažnyčios statybos nuotraukos bei kabo trys unikalūs pirmojo atstatytos bažnyčios klebono Bronislovo Burneikio rankomis liedinti varpai – išgirsite jų vardus ir atsiradimo istoriją.

Nuo gegužės 1 d. kiekvieną penktadienį visi, besidomintys Marijos Taikos Karalienės bažnyčia, galės rasti po naują laidelę „Youtube” kanalo paskyroje Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapija.

1960 m. vasarą statymo darbai buvo užbaigti, o per Žolinę numatytos bažnyčios šventinimo iškilmės, tačiau tikinčiųjų viltims nebuvo lemta išsipildyti – bažnyčios taip ir nebuvo leista atidaryti. Tik praėjus 28 metams ir 1988 m. lapkričio 24 d. nuskambėjus paskutiniam koncertui čia įsikūrusioje filharmonijoje, bažnyčia pradėjo savo gyvavimą.


  2020-05-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt