P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Gegužės 9-oji: Georgijaus juosteles pakeitė kaukės (3)

Avatar

Martynas Vainorius
2020-05-09


Nors vis pratęsiamas karantinas suėdė ir bene masiškiausią Klaipėdos rusakalbių bendruomenės renginį – II pasaulinio karo pabaigos Europoje metinių minėjimo iškilmes, visgi ir šįkart netrūko žmonių, kurie su gėlėmis atėjo prie Skulptūrų parke įrengto memorialo.

Žinia, šio karo pabaiga Rusijoje, skirtingai nei Vakarų pasaulyje, yra švenčiama diena vėliau – gegužės 9-ąją. Tos dienos vidurdienį ir Klaipėdoje paprastai vykdavo šimtus klaipėdiečių pritraukdavęs minėjimas.

Šįkart minėjimas išsiskyrė ne tik gerokai mažesniu dalyvių skaičiumi, kurie padėję gėles netrukdavo palikti memorialo. Vos ne ant vienos rankos pirštų pavyko suskaičiuoti ir atėjusiuosius su Georgijaus juostelėmis, kurios po karo Ukrainoje tapo itin populiarios Rusijoje. Tarp užsisegusių ją buvo ir Aleksandras Gračiovas, Rusijos generalinis konsulas Klaipėdoje. Ankstesniais metais tokių juostelių čia būdavo dešimtimis.

Tarp susirinkusiųjų garbaus amžiaus žmonių buvo nemažai tokių, kurie nepaisė saugaus atstumo, apsaugines kaukes dėvėjo netaisyklingai – nedengdami nosies.

Prie memorialo tvarką prižiūrėjo tik vienas policininkas ir pora karo policijos pareigūnų.


Martyno Vainoriaus nuotr.


2020-05-09

3 komentarai “Gegužės 9-oji: Georgijaus juosteles pakeitė kaukės”

  1. 1. Laivas SŪDUVIS stovės prie Pilies tilto, Dangės kairėje krantinėj, „REGATOS” vietoj.

    2. Laivas „SŪDUVIS” bus „UŽKONSERVUOTAS”, o ne „NURAŠYTAS”.

    Tiems, kas skaito komentarus tinklaraštyje ir jau žino kur Smiltynėje stovi „NURAŠYTAS” laivas „KOLYMA”, rekomenduojame nuvykti dar į Klaipėdos geležinkelio stotį ir apžiūrėti „UŽKONSERVUOTĄ” juodą garvežį….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt