P0

Kultūra

Teismo vitrinoje – paroda „Upės akimis“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-10


Klaipėdos apygardos teismo vitriną savaitgalį papuošė jaunosios menininkės iš Klaipėdos Ugnės Nagrockaitės kūrinių ciklas.

Vitrinoje eksponuojami darbai – tai iliustracijos istorijų, surinktų iš Klaipėdos miesto gyventojų, kurie papasakojo ir užrašė savo įspūdžius bei prisiminimus apie Dangės upę.

Šios parodos darbai – upės gyvenimo ritmo aidas, siekis žvelgti giliau vandens paviršiaus, rasti bendrų sąlyčio taškų tarp miesto arterijos ir klaipėdiečių kasdienybės. Kiekvienas paveikslas suskirstytas į atskiras plotmes: į vandens ir jam nepriklausančios aplinkos (į upę įkritusių daiktų, atspindžių ir prisiminimų), kurios vaizduojamos pasitelkiant skirtingas technikas – tapybą ir šilkografiją.

Tapytoja Škotijos Roberto Gordono universitete įgijo šiuolaikinio meno praktikos bakalauro laipsnį. Nuo 2016 m. gyvena ir kuria Klaipėdoje, moko tapybos Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykloje.

Menininkės  kūryba eksponuota įvairiuose užsienio miestuose – Prahoje, Vienoje, Londone, Aberdyne. Ji gilinosi į meno tendencijas ir atliko kuratoriaus praktiką Hospitalfieldso meno centre, taip pat tobulinosi šiuolaikinio performanso praktikos kursuose Škotijoje. Surengė dvi autorines parodas Lietuvoje: „Minčių langas“ ir „Kitokia kasdienybė“. Dalyvavo parodose Lietuvoje ir užsienyje: „Natiurmortas. Šiuolaikinis kontekstas tradicijoje“, „North East Open Studios (NEOS)“, „Letter in Mind“, „Mixed Bag“, „Rapid“, „Degree Show“ ir kt. 2019 m. menininkei suteikta Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros ir meno kūrėjo stipendija įgyvendinti kūrinių ciklui „Upės akimis“.

Parodą visą gegužę galimas apžiūrėti Klaipėdos apygardos teismo vitrinoje, esančioje Herkaus Manto, S. Daukanto ir Ligoninės gatvių sankirtoje.


  Kultūros straipsnių vidus

  2020-05-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt