Algoms ir pašalpoms – 14 mln. eurų Klaipėdos savivaldybės paskola (3)

Miestas, Svarbu
Virginija Spurytė
2020-05-11

Klaipėdos savivaldybei jau tenka pripažinti, jog koronaviruso krizė turės įtakos miesto biudžeto pajamoms – pinigų pritrūks ir algoms, ir paslaugoms. Todėl prašoma leidimo pasiskolinti 14 mln. eurų.

Pirmąjį sutikimą imti paskolą iš valstybės biudžeto Klaipėdos savivaldybei suteikė Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetas.

Klaipėdos savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Kristina Petraitienė paaiškino, jog Finansų ministerija paskelbė prognozuojamą šių metų savivaldybių Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) netekties sumą. Klaipėdos savivaldybei 2020 m. prognozuojama GPM netektis – 14 mln. 172 tūkst. eurų, o tai yra 14,6 proc. planuoto GPM. Šio mokesčio į šiųmetį biudžetą planuota surinkti 97 mln. 137 tūkst. eurų.

„Be to, jau sausio-balandžio mėnesiais GPM surinkome 1,3 mln. eurų mažiau nei buvo planuota ir patvirtinta biudžete. Tad paskolos dydis yra siejamas su planuotomis išlaidomis ir planuojamomis negauti pajamomis, kurios toms išlaidoms buvo planuotos“, – aiškino K. Petraitienė.

Todėl siekdama išvengti apyvartinių lėšų trūkumo Klaipėdos savivaldybė ir nori iš valstybės biudžeto pasiskolinti 14 mln. eurų. Numatoma, jog paskolos lėšos būtų naudojamos darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms – 9 mln. 600 tūkst. Eur, socialinėms išmokoms (pašalpoms) – 1 mln. 100 tūkst. Eur, prekių ir paslaugų įsigijimui – 3 mln. 300 tūkst. Eur.

K. Petraitienė nurodė, jog paskola būtų trumpalaikė. Įprastai ji turėtų būti grąžinta iki metų pabaigos, tačiau esą Vyriausybė nurodė jog dėl susidariusios situacijos, šią trumpalaikę paskolą būtų galima grąžinti ir kitais metais, jei šiemet nepavyktų.

Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto nariai vienbalsiai pritarė leisti Klaipėdos savivaldybei imti paskolą. Galutinį žodį dar turės tarti ir miesto taryba.

Žymos: | | | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “Algoms ir pašalpoms – 14 mln. eurų Klaipėdos savivaldybės paskola”: 3

  1. Simona parašė:

    ADMINISTRACIJA LĖŠAS SKOLINASI APYVARTAI SUBALANSUOTI, O NE PRAVALGYTI. Antraštė klaidina.

  2. Kis parašė:

    Kam krize ,o kam net nekvepia?Gyvenkite pagal pajamas.

  3. klaipėdietis parašė:

    Tauta gyvena pagal išgales, bet tik ne valdžios žmonės…. Kuo jie kitokie? Jeigu nėra pinigų atlyginimams, yra tokios išeitys: 1. atlyginimų mažinimas; 2. etatų mažinimas. Ir nereikia sakyti, kad nebus kas atlieka darbus. Ten ir taip darbo našumas mažas palyginus su privačiu sektoriumi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sportas

Kviečia teikti paraiškas sportininko premijai gauti

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija kviečia teikti paraiškas perspektyvaus Klaipėdos miesto sportininko premijai gauti 2024 metams. Paraiškas gali teikti teisės aktų ...
2024-03-20
Skaityti daugiau

Svarbu, Temos

Mero nepasitikėjimui subręsti reikia beveik pusmečio

Uostamiesčio merui Arvydui Vaitkui prireikė net penkių mėnesių, kad iš savivaldybės valdomos AB „Klaipėdos energija“ valdybos atšauktų jo pasitikėjimo dėl ...
2024-02-06
Skaityti daugiau

Kultūra

Užderėjo paraiškų kultūros projektams finansuoti

Klaipėdos savivaldybė praneša, jog kultūros ir meno bendruomenės atstovai aktyviai atsiliepė į savivaldybės kvietimą teikti paraiškas dalinio finansavimo konkursui. Skelbiama, ...
2024-02-02
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This