Koronaviruso grėsmės akivaizdoje padeda vaiko teisių specialistai

Mums rašo
Greta Bliutaitė, Viešųjų ryšių specialistė
2020-05-11

Klaipėdos apskrityje buvo nustatytas pirmasis atvejis karantino metu, kai reikėjo pasirūpinti dviem vaikais, kurių tėvas užsikrėtė koronavirusu (COVID-19) ir buvo išvežtas į gydymo įstaigą.

Asociatyvi Palmiros Mart nuotr.

Kadangi vaikai liko be priežiūros, į pagalbą šeimai suskubo vaiko teisių apsaugos gynėjai ir kitų institucijų atstovai. Klaipėdos rajono savivaldybė užtikrino vaikams saugią laikiną gyvenamąją aplinką ir tęstinį pagalbos teikimą, o vaiko teisių apsaugos specialistai pagal kompetenciją sprendė kitus vaikų teisių užtikrinimo klausimus.

„Dėl užsikrėtimo koronavirusine infekcija paguldžius vienintelį iš tėvų į ligoninę, du vaikai liko be suaugusiųjų priežiūros, todėl nedelsiant buvo organizuojama pagalba šeimai. Savivaldybės darbuotojai, kaip ir nustatyta Vyriausybės, pasirūpino vaikų laikinu apgyvendinimu izoliacijos sąlygas atitinkančioje vietoje bei jų nuvežimu į izoliacijos vietą, o vaiko teisių apsaugos specialistai užtikrino vaikų teisę į sveikatą. Tarnybos atstovai registravo vaikus tyrimams atlikti mobiliajame koronaviruso patikros punkte ir nuolat telefonu palaikė su ryšį su vaikais“, – pasakojo Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) vedėja Indrė Kryžiūtė.

VTAS atstovui patariant, vaikai pasirengė išvykimui iš namų, susipakavo asmeninius daiktus ir Savivaldybės transportu išvyko atlikti tyrimų ir į izoliacijos vietą. Vaikais izoliacijos vietoje rūpinosi savivaldybės paskirtas asmuo, tačiau vaiko teisių gynėjas ir toliau telefonu po keletą kartų per dieną bendravo su vaikais, teiravosi, ar jie saugiai ir patogiai įsikūrė, stebėjo jų fizinę bei emocinę savijautą, domėjosi, ką jie veikia, ar nieko neskauda, ar nejaučia temperatūros. I. Kryžiūtės teigimu, visą laikotarpį buvo bendraujama ir su vaikų tėvu, padedama jam užpildyti reikiamus dokumentus, informuojama apie vaikų tyrimų dėl COVID-19 eigą, pasikalbama apie tai, kaip izoliacijos vietoje sekasi jo atžaloms. Medikams nusprendus, kad tėvas gydymą gali tęsti izoliacijoje namuose, vaikai buvo saugiai parvežti namo, tad specialistų pagalbos nebeprireikė.

„Šiuo pavyzdžiu norime atkreipti visų tėvų dėmesį, kad nei vienas vaikas nėra apsaugotas nuo artimųjų ar jų pačių susirgimo šiuo klastingu virusu. Šeimos turi žinoti, kad jos nėra vienos paliktos likimo valiai, kad gali kreiptis pagalbos į savo gyvenamojoje vietoje veikiančias įstaigas. Koronaviruso grėsmės akivaizdoje tėvams pravartu būti užpildžius prašymą, adresuotą savo gyvenamosios vietos savivaldybei, kuriame būtų nurodyta, kas galėtų pasirūpinti vaikais tuo atveju, jei jie patys būtų gydomi ligoninėje. Patartina galimą veiksmų planą iš anksto aptarti su vaikus galinčiu prižiūrėti asmeniu bei pačiais vaikais, kad jie žinotų, kas gali nutikti, nepatirtų papildomo nerimo dėl nežinomybės. Visa tai padeda vaikams jaustis saugiau ir lengviau prisitaikyti prie pasikeitusių gyvenimo aplinkybių“, – akcentavo I. Kryžiūtė.

Primename, nesant artimųjų, kurie galėtų vaikais pasirūpinti, ši pareiga tenka Savivaldybės administracijai, kuriai Vyriausybė pavedė karantino laikotarpiu užtikrinti vaikų ir žmonių su negalia priežiūrą išimtiniais atvejais įstaigose, jeigu tokia priežiūra neįmanoma namuose. Tie patys veiksmai taikytini ir tuo atveju, jei vaiko tėvams ar kitiems jo atstovams pagal įstatymą yra paskirtas gydymas, nustačius susirgimą koronavirusu.

Tėvai ir kiti vaikų atstovai pagal įstatymą kviečiami pasidomėti savo gyvenamosios vietos savivaldybės internetinėse svetainėse skelbiama informacija apie šeimoms karantino laikotarpiu teikiamą pagalbą ir paslaugas, konsultuotis su savivaldybės specialistais telefonu ar elektroniniu paštu, gauti atsakymus į rūpimus klausimus, būti iš anksto pasirengusiems ir ramiems dėl savo vaikų priežiūros bei saugumo. Aktualią informaciją galima rasti ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos internetiniame puslapyje, o į klausimus mielai atsakys įstaigos specialistai, susisiekus nuotolinio ryšio priemonėmis.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Pro langą iškritusi pusantrų metų mergaitė susižalojo nesunkiai: šeima žinoma vaikų teisių gynėjams (papildyta)

Policija praneša apie nelaimę Klaipėdoje, kurioje nukentėjo mažametė. Visgi, kaip paaiškėjo, ji laimingo atsitiktinumo dėka susižalojo nesunkiai. Antradienį apie 14.50 ...
2023-09-13
Skaityti daugiau

Mums rašo

Paauglių noras pritapti priveda prie priklausomybių

Kaip rodo statistika, net 80 proc. žmonių pradeda rūkyti nesulaukę pilnametystės. Didžiausia tikimybė užtraukti pirmąją cigaretę – paauglystės laikas, kai ...
2021-04-26
Skaityti daugiau

Mums rašo

Ką veikia vaiko teisių specialistai vaikų apklausose?

Vaiko dalyvavimas teisminiuose procesuose jau savaime nėra nei jam, nei jo tėvams malonus įvykis. Tačiau situacijų pasitaiko įvairių ir išvengti ...
2020-11-26
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This