P0

Kultūra

Naujojoje Klaipėdos galerijoje – „Rezonansai”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-11


Nuo gegužės 14 d. Naujojoje Klaipėdos galerijoje bus eksponuojama klaipėdiškio tapytojo Simo Žaltausko darbų paroda, kurią menininkas pavadino „Rezonansai“, taip siekdamas atskleisti muzikos ir tapybos sąryšį.

Visi tapybos darbai, eksponuojami parodoje, buvo sukurti skambant gyvai klasikinei muzikai, atliekamai pasaulinio garso muzikantų.

„Ši tapybos ir muzikos simbiozė leido autoriui sukurti išskirtinę tapybos darbų kolekciją, kuri tarsi užkonservavo E. Grygo, S. Rachmaninovo, F. Šuberto, A. Vivaldi, J. S. Bacho ir kitų kompozitorių kūrinių skambesį”, – rašoma galerijos pranešime.

„Tapyba – nebylios formos meno reiškinys, prieinamas tik regintiems. Muzikos garsai paliečia platesnę auditoriją, jie įsismelkia į žmogaus širdį, palikdami individualius potyrius. Vaizdinė kalba žmogaus sąmonėje sukuria platesnį suvokimo lauką, taip sustiprindama išgyvenamas patirtis“, – savo pasirinkimą jungti dvi meno sritis komentuoja Simas Žaltauskas.

Menininkas priklauso tai kategorijai kūrėjų, kuriems labai svarbi grožio, estetikos išraiška: „Paprastai sakoma – žmogaus gyvenimas neįmanomas be grožio. Ir toks pasakymas nekelia abejonių. Tačiau grožio ir meno prigimtis bei reikšmė yra sunkiai nusakoma ir daugeliui lieka paslaptis. Gal todėl filosofai ir menininkai imasi plunksnos, norėdami išsiaiškinti, kas yra grožis, o vėliau savo požiūrį išdėstyti kitiems. Ne tik menininkai ir filosofai domisi estetika, bet ir visi tie, kuriems grožis gyvenime daug reiškia.”

39-erių Klaipėdoje gimęs S. Žaltauskas yra surengęs 25 personalines parodas Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavo 30 jungtinių parodų. Menininko kūryba buvo įvertinta įvairiomis stipendijomis, premijomis ir apdovanojimais Lietuvoje ir užsienyje.

Kultūros straipsnių vidus

2012 m. už lietuvių koloristinės tapybos tradicijos tęstinumą ir plėtrą jam įteiktas Antano Gudaičio garbės diplomas.

Menininkas yra išleidęs ne vieną poezijos rinkinį.

Paroda veiks iki birželio 11 d.


2020-05-11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt