P0

Miestas

Atnaujins delfinų bei jūrų liūtų pasirodymus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-12


Nuo gegužės 13-osios atsidaro lankymui Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo Saulės įlanka – baseinas po atviru dangumi.

Evaldo Lasio nuotr.

Lietuvos jūrų muziejus vienas pirmųjų šalyje po karantino atnaujino ekspozicijų lankymą. Per aštuonias gegužės muziejaus darbo dienas akvariumo, jūrų gamtos, jūrų žinduolių ir paukščių, laivybos istorijos ekspozicijose ir Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje apsilankė 1048 lankytojai. Tačiau šiuo laikotarpiu lankytojai dar negalėjo pamatyti delfinų.

Pasak muziejaus direktorės Olgos Žalienės, šią savaitę bus galima tik apsilankyti Saulės įlankoje ir apžiūrėti gyvūnus, plaukiojančius baseine, o nuo gegužės 20 dienos Saulės įlankoje bus vėl demonstruojami ir delfinų bei kaliforninių jūrų liūtų pasirodymai.

Dėl karantino reikalavimų pasirodymą vienu metu galės stebėti ne daugiau kaip 30 žiūrovų, todėl bus rengiama dvigubai daugiau pasirodymų: 11, 12, 13 ir 15 val.

Lietuvos jūrų muziejuje kaliforniniai jūrų liūtai gyvena nuo 1996 metų. Dabar čia jų yra penki. Šių gyvūnų gimtinė – Kalifornijos ir Meksikos pakrantės. Kaliforniniai liūtai – draugiški gyvūnai, todėl mėgsta susiburti į dideles kolonijas. Puikiai nardo, lengvai pasiekia net 200 m gylį. Jie vandenyje tiesiog sklendžia, todėl dažnai net vadinami jūrų angelais.

Delfinų būrys muziejuje – žymiai gausesnis: dabar delfinariume gyvena šešiolika Juodosios jūros afalinų (lot. Tursiops truncatus ponticus) gyvūnų. Delfinai – šiltakraujai vandens žinduoliai, priklausantys dantytųjų banginių pobūriui. Delfinų jaunikliai, kaip ir žmogaus kūdikiai, gimę turi įkvėpti oro ir maitinasi mamos pienu. Šie gyvūnai įspūdingi: jų ilgis gali viršyti 3 metrus, o svoris – 300 kg.

XX a. viduryje Juodojoje jūroje gyveno apie 2,5 milijono afalinų, tačiau dabar jų smarkiai sumažėjo dėl medžioklės, aplinkos taršos, laivybos, žvejybos ir kitos agresyvios žmogaus veiklos. Juodosios jūros afalinos yra įtrauktos į Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos saugomų gyvūnų sąrašą.

Gegužę muziejus dirba penkias dienas per savaitę: nuo trečiadienio iki sekmadienio 11–17.30 val. Lankytojai prašomi laikytis visų karantino reikalavimų. Rekomenduojama pirkti bilietus internetu muziejaus bilietų pardavimo platformoje www.ljm.lt. Bilietus internetu ir kasoje apsilankymui muziejuje galima įsigyti tik konkrečiam laikui, kad vienu metu nebūtų viršijamas leistinas žmonių skaičius.


2020-05-12

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt