P0

Miestas, Svarbu

Kelionė į Jūros šventę – už pinigus (1)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-05-13


Klaipėdiečiams šiemet jau nebebus suteikta galimybė į Jūros šventę nemokamai atvažiuoti viešuoju transportu. Tokios dovanos nuspręsta atsisakyti, nes esą šiemet nederėtų skatinti miestiečių vykti į Jūros šventę.

Klaipėdos miesto taryba buvo patvirtinusi, jog šiemet į tris šventes visi klaipėdiečiai galės nemokamai atvažiuoti viešuoju transportu. Nuspręsta, jog nemokamai miesto autobusai veš Valstybės atkūrimo dienos proga ir per Šviesų festivalį (vasario 14-16 dienomis), per Jūros šventę (liepos 24-26 dienomis) ir Dieną be automobilio, kuri minima rugsėjo 22-ąją. Taip pat buvo numatyta, jog viešuoju transporto nemokamai galės naudotis „Europiados“, Pasaulio salės futbolo čempionato ir Dainų šventės dalyviai.

Tačiau Klaipėdos savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus Finansų ir ekonomikos komitetui trečiadienį pateikė jau pakoreguotą sprendimą. Jame numatyta, jog šiemet nemokamai autobusai visus norinčiuosius veš tik vieną kartą – Dieną be automobilio.

„Visi festivaliai šiemet yra atšaukti, todėl jų dalyviai viešuoju transportu nevažiuos. Kultūros skyrius informavo, kad Jūros šventė šiemet yra planuojama, tačiau vis dar neaiški nei jos data, nei apimtis, nei forma. Kultūros skyrius nerekomendavo skatinti klaipėdiečius vykti į Jūros šventę taikant nemokamo transporto lengvatą. Todėl siūlome palikti galimybę nemokamai autobusais važiuoti rugsėjo 22-ąją, kai minima Diena be automobilio. Taip išlaikysime tradiciją“, – teigė R. Mockus.

Jis informavo, jog beveik visiškai atsisakius dienų, kai autobusai visus norinčiuosius veš nemokamai, skaičių, gerokai mažiau pinigų reikės tokio važiavimo kompensavimui iš miesto biudžeto. Anksčiau buvo planuota, jog kompensuoti nemokamas keliones reikės apie 200 tūkst. eurų, o dabar – 80 tūkst. eurų, iš kurių 56 tūkst. eurų jau yra paskaičiuota kompensacija už tris dienas vasario mėnesį.

„Tad sutaupysime apie 120 tūkst. eurų. Juos bus galima panaudoti kitiems reikalams, atsižvelgiant į šių dienų realybę“, – teigė R. Mockus.

Komiteto nariai pritarė tokiam sprendimo projektui, jį dar turėtų palaiminti ir miesto taryba.

„Atvira Klaipėda“ rašė, jog Jūros šventė šiemet nebus atšaukta, bet ji bus kitokia. Organizatoriai vis dar svarsto, ar Jūros šventę organizuoti įprastai – paskutinį liepos savaitgalį, ar ją perkelti į rugpjūtį – Žolinių savaitgalį. Jau dabar aišku, jog masinių renginių, kuriuose nepavyks užtikrinti, kad žmonės laikytųsi saugių atstumų, teks atsisakyti. Vienas tokių renginių yra tradicinė Jūros šventės eisena.


  Miesto straipsnių vidus

  2020-05-13

  Vienas komentaras apie “Kelionė į Jūros šventę – už pinigus”

  1. AvatarVaida (IP: 86.100.133.193)

   Nebesvaikt su tom šventėm, nei jų bus, nei jų organizuot sugebės tokiom sąlygom. Sumanumo ir fantazijos visada trūko organizatoriams.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt