P0

Miestas, Svarbu

Statybos senamiestyje: pinigai advokatams, o ne žemės nuomos mokesčiui susimokėti (4)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-05-15


Už nemenką sumą beveik šešių arų ploto žemės sklypą Klaipėdos senamiestyje išsinuomojusiai libaniečio valdomai bendrovei nepavyko užginčyti sąlygų dėl dar 2017-2018 m. žemės nuomos mokesčio sumokėjimo, kurias buvo nustatęs uostamiesčio teismas.

Nepaisant tokios nesėkmės bendrovė pateikė ir dar vieną apeliacinį skundą – dėl priteisto žemės nuomos mokesčio už 2019 m.

Vieni iš plynėje esančių sklypų savininkų nei nuomos mokestį moka, nei statybas pradeda. „Oro grupės” nuotr.

Klaipėdos apygardos teismas pernai gegužę palaimino uostamiesčio savivaldybės ir statybas, kuriomis senamiestyje prasidėtų buvusios Junkerių gatvės atkūrimas, planuojančių verslininkų susitarimą dėl beveik 56,6 tūkst. eurų žemės nuomos mokesčio skolos už beveik 6 arų ploto sklypą Sukilėlių g. Visą šią sumą UAB „AAC groups“ teismo sprendimu turėjo sumokėti per 20 mėnesių. Jei verslininkai nors kartą praleistų įmokos mokėjimo terminą, Savivaldybės administracija turėtų teisę kreiptis į teismą su prašymu išduoti vykdomąjį dokumentą dėl visos likusios sumos.

Tačiau bendrovė sugalvojo apskųsti tokį teismo patvirtintą susitarimą – Apeliacinio teismo prašė panaikinti minėtąją sąlygą. Aiškinta, kad teismas neturi teisės įrašyti tokios sąlygos į sprendimą, nesant šalių sudarytos taikos sutarties.

Taip pat bendrovės pasamdyti teisininkai tikino, kad „AAC groups“ akcininkas ir direktorius yra Libano pilietis, didžiąją dalį laiko praleidžiantis užsienyje, o mokėjimo pavedimą sukuria įmonės darbuotojas, jį direktorius turi patvirtinti elektroniniu parašu.

„Galimas atvejis, kai mokėjimo pavedimo UAB „AAC groups“ vadovas negali patvirtinti vien dėl tokių priežasčių kaip interneto ryšio trukdžiai, ir tai gali lemti tai, kad visa skola tampa mokėtina iškart”, – buvo dėstoma skunde.

Visgi Apeliacinio teismo kolegijos, kurią sudarė teisėjai Kazys Kailiūnas, Agnė Tikniūtė ir Jūratė Varanauskaitė, tokie argumentai neįtikino. Kartu šis teismas konstatavo, jog Civilinio proceso kodeksas nedraudžia nesant šalių sudarytos taikos sutarties įrašyti tokios sąlygos į teismo sprendimą ir atmetė bendrovės skundą.

Į teismą savivaldybei teko kreiptis ir dėl 2019 m. už sklypą „AAC groups“  nesumokėto žemės nuomos mokesčio, kuris sudaro 40 000 Eur. Kovą Klaipėdos apygardos teismas jį priteisė, tačiau bendrovė ir šį sprendimą apskundė Apeliaciniam teismui.

Sklypus Sukilėlių g. 3 ir 5 nuo 2017 m. birželio mėn. 99 metų laikotarpiui po laimėto aukciono yra išsinuomojusios bendrovės „AAC groups” ir „Alingra”, kurias valdo tas pat savininkas – Alian Abou Chaaya. Jų užsakymu R. Staševičiūtės projektavimo firma „Pilis”, projektui vadovaujant Edmundui Andrijauskui, projektavo du gyvenamuosius pastatus su komercinės paskirties patalpomis.

Pirminiai planuotų statybų projektiniai pasiūlymai. R. Staševičiūtės projektavimo firma „Pilis” vizualizacija

„AAC groups” 2017-2019 m. jokių pajamų negavo, patyrė atitinkamai 24 561, 42 185 ir 44 083 Eur nuostolių.

Miesto straipsnių vidus

 


  2020-05-15

  4 komentarai “Statybos senamiestyje: pinigai advokatams, o ne žemės nuomos mokesčiui susimokėti”

  1. AvatarLAIMA (IP: 79.79.253.64)

   TAI TIE PATYS DANDYSTAI KURIE 1000EURU PER DIENA UŽDIRBA. IR MOKESČIŲ NEMOKA. FNTT MIEGA.

  2. AvatarNaujas, Perestrojkos stilius (IP: 88.118.160.21)

   nuosekliai ir gal net sistemiškai su nauja architektūra Klaipėda grįžta į 1980-1990 metus. Čia toks archstilius – SPEC Klaipėdai.

  3. AvatarALE DUDORIUS IR TURI UOSLE ANT INVESTUOTOJU. SVARBU PIRMAS TRANSAS IKRITO... (IP: 78.57.194.255)
  4. Avatarar čia (IP: 78.57.217.118)

   tik ne tas libanietis stomotologas, kuris Vilniuje mėto šiukšles po kaimynų langais?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt