P0

Kultūra

Bibliotekoje – „Tylios šventovės“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-18


Gegužės 26-ąją, 17. 30 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos galerijoje 13 L bus atidaroma Augustino Našlėno fotomontažų paroda „Tylios šventovės“.

Tylios šventovės – tai devyni istoriškai svarbūs taškai, išsidėstę palei Minijos upės slėnį nuo Macuičių piliakalnio iki Kvietinių kaimo, Klaipėdos rajone. Tai ir Gargždų-Kalniškės piliakalnis, kur XIII amžiaus pirmoje pusėje stovėjo Kuršių pilis, šalia buvusi senosios Baltų tikybos alkavietė, šimtamečių ąžuolų giraitė, ir geležies amžiaus pilkapynas prie Kvietinių kaimo, kur 2015 metais buvo rasti du išskirtiniai palaidojimai molinėse urnose, datuojami taip pat, kaip ir Kernavės istorinis kompleksas.

„Autorių nuo pat vaikystės su šiomis vietomis sieja stiprus dvasinis ryšys, kuris, metams bėgant gyvenant svetur, ne tik neišblėso, bet dar labiau sustiprėjo. 2018 metais du kraštiečiai, multimedijų menininkai Augustinas Našlėnas ir Vilius Jokubaitis aplanko visas devynias vietas ir patiria fantastiškų išgyvenimų, kuriuos įprasmina „Tylių šventovių“ instaliacijoje”, – rašoma bibliotekos pranešime.

Instaliacija sudaryta iš 90 minučių animuoto video filmo ir erdvinio garso takelio. Tiek foto, tiek garso medžiaga šiai instaliacijai buvo sukurta minėtose devyniose vietose įvairiais metų laikais. Instaliacija eksponuojama Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, o fotomontažų paroda ekponuojama Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje iki birželio 25 d.

Šie fotomontažai – sustabdyti kadrai iš instaliacijos video filmo. Juose susitinka istorija, gamta, atmintis ir žiūrovas. Menininkai nori Įkvėpti žiūrovus, kad jie ieškotų kitokių, subtilesnių kontaktų su savo aplinka, paskatinti juos domėtis istorine krašto praeitimi, baltų kultūros paveldu, ypač – išlikusiais senoviniais baltų ženklais.

Parodos atidarymo renginyje dalyvaus menininkas Augustinas Našlėnas ir menotyrininkė Danguolė Ruškienė. Renginio dalyviai kviečiami rinktis bibliotekos antro aukšto kiemelyje. Reikalinga išankstinė registracija el. paštu renginiai@klavb.lt arba telefonu 869514871.


Kultūros straipsnių vidus

2020-05-18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt