P0

Kultūra

Šokis atkeliauja į Mažvydo alėją

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-18


Visai neseniai kultūra savo kiemuose pradėjo mėgautis Kauno daugiabučių rajonų gyventojai, o nuo gegužės 19 d. kultūra pro namų langus pasieks ir klaipėdiečius bei vilniečius – į jų kiemus atkeliauja šokis.

Penkis šokio pasirodymus miestiečiams organizuoja Šiuolaikinio šokio asociacija (ŠŠA), įkvėpta iniciatyvos „Kultūra į kiemus“ ir bendradarbiaudama su jos autoriais „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022”.

Antradienį, gegužės 19 d., 19 val. Klaipėdos Mažvydo alėjoje Šeiko šokio teatras rodys spektaklio „Pareiškiu – Brandir“ ištrauką. Dmitrij Matvejev nuotr.

„Yra langas. Yra kaimynai. Kiemas. Ir yra ŠOKIS“ – su tokiu šūkiu ŠŠA atneša šokį arčiau namų.

Šokių ciklą pradės klaipėdiečiai – Šeiko šokio teatras, kuris antradienį, gegužės 19 d., 19 val. Klaipėdos Mažvydo alėjoje rodys spektaklio „Pareiškiu – Brandir“ ištrauką (choreografai – Alban Richard ir Agnija Šeiko, šokėjai – Gintarė Marija Ščavinskaitė, Oksana Griaznova, Marija Ivaškevičiūtė, Inga Kuznecova, Dovilė Binkauskaitė, Mantas Černeckas, Niels Claes, Evgenij Kalachov).

Tuo metu birželio 4 d., 19 val., toje pačioje vietoje šokis bus skirtas patiems  mažiausiems žiūrovams – čia bus rodoma spektaklio kūdikiams „Lumi“ ištrauka (choreografė Dalija Acin Thelander, šokėjai – Oksana Griaznova, Marija Ivaškevičiūtė, Inga Kuznecova).

Šokis, persikėlęs į kiemus – neįprastas reiškinys žiūrovams, tačiau ne visiems atlikėjams.

„Šokis netikėtose miesto erdvėse – vienas iš išskirtinių Šeiko šokio teatro bruožų ir kūrybos krypčių. Šokio spektakliai – istorinės ekskursijos „Keliaujančios bažnyčios. Klaipėda tranzit Memel“ bei „Užpustyti“ vyksta Klaipėdos gatvėse ir Nidos kopose. Kasmet su uostamiesčio bendruomene rengiame performansus, kuriuose dalyvauja ne tik šokėjai, bet ir senjorai, žmonės su negalia, vaikai… Šis projektas mums dar viena galimybė susitikti su išssiilgatis žiūrovais ir išjudinti iš karantino snūdo Mažvydo alėjos praeivius bei gyventojus“, – pranešime cituojama Šeiko šokio teatro meno vadovė Agnija Šeiko.

„Šokis kiemuose mus, kaip urbanistinio šokio atstovus gražina į aplinką, kurioje šis šokis gimė ir ilgą laikė vystėsi, – sako vienas iš kieme pasirodysiančio šokio teatro „Low Air“ įkūrėjų Laurynas Žakevičius. – Tai  grįžimas į bendruomenę, kurioje šokis vystėsi dalinantis socialiniais išgyvenimais per judesį. Visa tai, kas veikė žmones ir bendruomenę socialiniame, ekonominiame, psichologiniame kontekstuose išsireiškė per šokį – per gatvės šokį. Tokioje aplinkoje gimė hiphopas.“

Šokį kiemuose virtualiai galės išvysti visi – pasirodymai bus tiesiogiai transliuojami Šiuolaikinio šokio asociacijos „Facebook“ paskyroje.

ŠŠA veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


  2020-05-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt