P0

Svarbu, Uostas ir jūra

„Klasco” patikrinimas užtruko (4)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-05-19


Balandžio viduryje Aplinkos ministerijos pavedimu neplaninį AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija („Klasco”) patikrinimą pradėjęs Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) jo gegužės 19-ąją nebaigė, kaip kad buvo planuota.

AAD „Atvirą Klaipėdą” informavo, kad dėl to, jog iki šiol nesulaukta Aplinkos apaugos agentūros (AAA) laboratorijoje atliktų tyrimų rezultatų, patikrinimo baigimo terminas nukeltas iki birželio 16-osios. Kartu pabrėžiama, jog tai yra maksimalus terminas ir patikrinimas gali būti užbaigtas, kai tik bus gauti atsakymai iš laboratorijos.

Patikrinimą atlieka Utenos, Šiaulių ir Klaipėdos aplinkos kokybės kontrolės skyrių specialistai ir AAA darbuotojas.

Tuo metu kai kurie klaipėdiečiai ir toliau skundžiasi tarša.

„Gyventojų skundai nepadeda, Klaipėdos AAD šiuo metu vykdomas „Klasco” neplaninis patikrinimas irgi nieko nepadeda. Per du metus tokių taršos mastų dar turbūt nėra buvę ir situacija tik blogėja. Nuotraukos darytos 500 metrų atstumu nuo „Klasco”. Ar reikės laukti, kol braidysime iki kelių „Klasco” dulkėse? Gyvename 500 metrų nuo „Klasco”, antrame aukšte, gatvė labai rami, vienpusis eismas, pravažiuoja vos kelios mašinos ir fotografuota palangė net ne į gatvės pusę, o į kiemo. Nusėdusias dulkes pritraukia magnetas. Kai tokie „Klasco” taršos mastai kaip reikės gyventi atšilus orams, kai norėsis atsidaryti langą?”, – žurnalistams ir atsakingoms institucijoms rašo I. Kanto gatvėje gyvenantis Paulius Lukoševičius, pridėjęs ir nuotraukas, darytas gegužės 16, 17 ir 18 dienų rytais, po to, kai vakarais palangės buvo nuvalomos.

Jis taip pat dalinasi vaizdo įrašu, kuriame girdėti krovos darbų triukšmas savaitgalio naktimis.

Klaipėdietis taip pat kelia klausimą, ar tvarkingai valomos įmonės nuotekos ir dalinasi nuotraukomis bei video medžiaga, gautomis iš įmonės teritorijos.

Klaipėdos bendruomenių asociacija kovą dalinosi AAD raštu apie uosto krovos kompanijų leidžiamas paviršines nuotekas į marias. Jame buvo informuojama, kad pernai 85 eurų baudomis už aplinkos teršimą nuotekomis, viršijančiomis leistinus normatyvus, buvo bausti atsakingi AB Kruizinių laivų terminalas, „Klasco”, UAB Vakarų techninė tarnyba ir Malkų įlankos terminalas asmenys. Baudos artimiausiu metu žadėta paskirti „Klaipėdos naftos”, Uosto direkcijos, Birių krovinių terminalo atsakingiems asmenims, dar kartą turėjo būti baudžiama „Klasco”.

„Klasco” ne kartą viešai pastaruoju metu atskirto, kad esą neturi nieko bendro su dabartine tarša centrinėje miesto dalyje. Ji akcentuoja oro taršos stotelių duomenis, kurie rodo, kad tarša kietosiomis dalelėmis neviršijama.


  2020-05-19

  4 komentarai “„Klasco” patikrinimas užtruko”

  1. AvatarKlasco darbuotojų darbo sąlygos (IP: 78.57.210.217)

   Kokios Klasco dirbančių krovikų darbo salygos. Ar darbo inspekcija reguliariai daro patikrinimus, ar žmonėm suteikiamos būtinos apsaugos priemonės? Tokiom kenksmingos sąlygom dirbant privalomai turėtų būti atliekami ir reguliarūs kraujo tyrimai, tam, kad nustatyti apsinuodijimus sunkiaisiais metalais ir kt… Darbininkai – rašykit skundus, netylėkit, Klasco pelnai tikrai turėtų būti pakankami, kad užtikrinti jūsų – darbuotojų saugumą!

   https://eteismai.lt/byla/154155612657701/I-11221-473/2015 lėtinė obstrukcinė plaučių liga yra profesinės kilmės! Pagalvokit, ir kiek tokių “R.R.” dirba Klasco dabar? 🙁

  2. AvatarARCHITEKTAS (IP: 188.69.212.128)

   Jei šiek tiek nesimatytų Kuršių marios, tai publikuotus vaizdelius sėkmingai būtų galima įvardinti bet kokiu kitu vardu. Pavyzdžiui, kad ir geležies ar kokios kitokios anglies kasimo karjeras kur nors Sibire, Kinijoje ar Aliaskoje. O dabar nereikia niekur trenktis – pradarei langą ir grožėkis geležies rūdos ar anglies karjero peizažais ir garsais. Kur dar taip rasit? Romantika.

  3. AvatarXXX (IP: 86.100.169.240)

   Protu sunku suvokti XXI amžiuje kad miesto centre ir prie vaikų ugdymo įstaigų, gyvenamų namų tokie dalykai dar gali vykti, čia panašu į akmens amžių.

  4. Avatarklaipėdietė (IP: 195.14.177.101)

   Reikia nusiųsti šitą “grožį” į alfa.lt – kiek prisimenu jiems tai atrodo normalu miesto centre:)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt