P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Gimnazistės savižudybė: galutinių atsakymų dar teks palaukti

Avatar

Martynas Vainorius
2020-05-20


Šių metų vasario 16-ąją iš gyvenimo pasitraukusios klaipėdietės gimnazistės, vaikų namų globotinės artimieji teigia vis dar gyvenantys nežinioje, nes ikiteisminis tyrimas dėl mirties vis dar nėra baigtas.

Jį kuruojanti Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Viktorija Žemaitaitienė teigia, jog karantinui pristabdžius daugelį procesų vis dar laukiama dar vienos ekspertizės išvados.

Palmiros Mart nuotr.

Su „Atvirai Klaipėda” susisiekusi nusižudžiusios merginos giminaitė teigė, jog iki šiol nei ji, nei kiti artimieji negavo iš teisėsaugos jokių detalių. Moteris dėstė, kad esą yra žinių, jog 18-metė mergina per šimtadienį buvo išprievartauta, o vėliau prasidėjo patyčios, kurios ir galėjo nulemti sprendimą pasitraukti iš gyvenimo vienos iš globos namų šeimynos būste.

„Mes apie tai sužinojome jau kai ji buvo pašarvota”, – sakė moteris.

Prokurorė V. Žemaitaitienė teigė, jog ikiteisminis tyrimas tebevyksta.

„Tokie tyrimai nėra atliekami pagal jokį Baudžiamojo kodekso straipsnį. Yra specialus kodas 555000. Tyrimas atliekamas mirties priežasčiai nustatyti. Jei atliekant tokį tyrimą paaiškėja, kad mirusio žmogaus atžvilgiu buvo padaryta kokia nors nusikalstama veika, tada jau tyrimas atliekamas pagal konkretų Baudžiamojo kodekso straipsnį – ar dėl žmogžudystės, ar dėl privedimo prie savižudybės, ar dėl kažko kito. Mano nuomone, šis tyrimas truks tiek, kiek paskutinė ekspertizė. Dabar laukiame jos. Kadangi čia buvo karantinas, darbai buvo labai sustabdyti. Gavome atsakymą iš ekspertizės centro, kad dar mėnuo-du. Čia jau ne nuo mūsų priklauso, mes nuo savo pusės viską padarėme”, – sakė prokurorė.

Paklausta apie teiginius dėl galimo merginos išprievartavimo pašnekovė stebėjosi, kodėl artieji apie tai dėsto žurnalistams, o nei teisėsaugos pareigūnams apklausų metu.

„Jūs esate klaidinami ir automatiškai klaidinama visuomenė. Visi apklausti, apie išprievartavimą jokios kalbos, atlikta ekspertizė. Šita informacija tikrai nepasitvirtino, aš tuos gandus jau girdėjau ir net įtariu, kurie čia artimieji taip sako. Ten yra daugiau kitokio pobūdžio klausimai, labiau piniginiai”, – sakė V. Žemaitaitienė.

Pasirodžius šiai publikacijai su žurnalistu vėl susisiekusi velionės mergaitės giminaitė teigė esanti sukrėsta prokurorės žodžių – esą ji tikrai davė parodymus apie galimą išprievartavimą ir pasirašė po tokiu savo parodymų tekstu, o apie jokius merginai priklausiusius pinigus esą net kalbos nėra.

Klaipėdoje įsikūrusi „Vilties linija“ visą parą teikia emocinę pagalbą suaugusiesiems nemokamu telefonu 116123. Jaunimo linija taip pat veikia visą parą – tel. 8 800 28888.


2020-05-20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt