P0

Verslas

Klaipėdoje duris atvers visuminio ugdymosi šeimai studija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-20


Birželio 1 d. Klaipėdoje atsidarys visuminio ugdymosi šeimai studija „Family Lab Academy”.

Teigiama, kad joje vyks „kūrybiškos ir inovatyvios veiklos visai šeimai, kuriose vadovaujantis visuminiu požiūriu į šeimą, siekiama integralaus ugdymo, fizinės, emocinės, socialinės ir pažinimo sričių plėtojimo, pasitelkiant aktyvius ir kūrybiškus ugdymo metodus bei technikas”.

„Vaikų auklėjimas ir ugdymas, tam tikra prasme, yra savęs paties ugdymas – savo įpročių keitimas, vidinio aš treniravimas. Vidinė dvikova mamų ir tėčių pasaulyje vyksta nuolat, todėl rasti vietą, kur galima atvirai kalbėtis ir tobulėti, gauti koncentruotą ir praktinę informaciją yra didelis palengvinimas keliaujant tėvystės keliu. Todėl mūsų tikslas – burti ir sujungti tėvų bendruomenę, kuri nori augti drauge, tobulėti ir rasti visus atsakymus į kylančius klausimus tėvystės kelyje su profesionalių praktikų pagalba.

Šiuolaikinė visuminio ugdymosi metodika remiasi patyriminio mokymosi principais, organizuojama per žaidimą, patyrimą, tyrinėjimą ir eksperimentavimą, bandymus, spontanišką kūrybą ir improvizavimą apjungiant muziką, šokį, vaidybą ir vizualinę raišką siekiant sužadinti pojūčius. Vaikai žaisdami patys tyrinėja, ieško ir atranda, išbando ir kuria naujas patirtis. Ši metodika leidžia atsižvelgti į skirtingus vaikų amžiaus tarpsnius ir įdomiai bei kūrybiškai juos organizuoti, parenkant pagal tai veiklas, turinį, veiklų struktūrą ir priemones. Todėl veiklos yra adaptuotos būtent konkretaus amžiaus vaikus turinčioms šeimoms. Pavyzdžiui, kūdikių grupė nuo 6 mėnesių amžiaus kartu su tėveliais atlieka užduotis su valgomais dažais, kurie gaminami, kad mažyliai piešdami galėtų pasitelkti ir skonio pojūtį. Visos veiklos yra tarsi vienas žaidimas, kurį moderuoja ir veda mokytojas, tačiau kuriame svarbią rolę užima ir dalyvaujantis šeimos narys – mama ar tėtis, kurių buvimas greta leidžia vaikučiui atsipalaiduoti, tyrinėti, mėgautis veiklų gausa ir jaustis saugiu. Lavinamuosiuose užsiėmimuose dažnai siūloma tokių veiklų, kurios skatina panaudoti jau turimus įgūdžius ir įgyti naujų“, – pranešime spaudai cituojama „Family Lab Academy” Kaune įkūrėja Jovita Starkutė.

Pasak jos, akademijos veiklose itin svarbus yra bent vieno iš tėvų dalyvavimas ir kūryba veiklose drauge.

„Tokiu būdu, tėvai ne tik įsitraukia į veiklas su vaikais, bet ir turi galimybę pasisemti informacijos bei žinių iš tuo metu dirbančių profesionalių pedagogų, užsiėmimų metu naudojamas metodikas ir veiklas perkelti į namus” – pastebi J. Starkutė.

„Family Lab Academy” Klaipėdoje birželio 1 – 6 dienomis rengs atvirų durų dienas, kurių metu bus galimybė susipažinti su studija, jos veikla bei erdvėmis, išbandyti siūlomus užsiėmimus mažose grupėse.


  2020-05-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt