P0

Miestas, Svarbu

Šiųmetė Jūros šventė kelia daug klausimų (13)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-05-20


Vyriausybei vis švelninant karantino sąlygas, pamažu aiškėja ir daugiau detalių apie šią vasarą vyksiančią Jūros šventę. Tiesa, kai kurie politikai jau linkę šią šventę pamiršti, o kiti skatina ieškoti naujų jos formų.

Taip Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariai reagavo į Vyriausybės ketinimus liepos pabaigoje leisti atvirose erdvėse organizuoti tik tuos renginius, kuriuose būtų ne daugiau nei 900 žmonių.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Jei liepos mėnesio pabaigoje bus leidžiami renginiai iki 900 žmonių, tai Jūros šventė, matyt, plaukia pro šoną ir niekur nedingsime. Sprendimas yra Vyriausybės ir jo negalime nei pažeisti, nei interpretuoti. Jūros šventei uždėtas kryžius, tik galėsime vainikus jūroje nuleisti, gėlių prie L. Stulpino kapo padėti ir gal dar kažkokie minimalūs renginiai. Ir viskas“, – trečiadienį vykusiame komiteto posėdyje, kai buvo svarstomi klausimai susiję su Jūros švente, konstatavo Klaipėdos mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis.

Tačiau optimizmo neprarado komiteto narė Nina Puteikienė. „Jūros šventę tikrai galima organizuoti ir dozuojant renginius po 900 žmonių“, – įsitikinusi politikė.

Pats viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“, organizuojančios Jūros šventę, vadovas Romandas Žiubrys tikino, jog neatsisakoma ketinimų surengti didžiausią vasaros fiestą. „Intensyviai dirbame ir neprarandame optimizmo. Bet puikiai suvokiame, kad turėsime prisitaikyti prie tuo metu galiosiančių sąlygų ir normų. Ne nuo mūsų priklauso, kokia Jūros šventė turės būti, nes mes turime įvertinti ir miesto atsakomybes, miesto vadovų atsakomybes, kad jie leidžia apie tai svajoti. Jūros šventė yra miesto renginys ir be miesto pozicijos ir nusiteikimo ji negali egzistuoti“, – kalbėjo R. Žiubrys.

Tačiau daugiau detalių apie šiųmetę Jūros šventę jis nepateikė. „Žinau, kad šis posėdis yra viešas, o mes dar neturime bendro sutarimo dėl Jūros šventės. Kai tik rasime galutinį sutarimą, tikrai su visai pasidalinsime, kokia Jūros šventė bus“, – tikino R. Žiubrys.

Jis anksčiau „Atvirai Klaipėdai“ yra sakęs, jog vis dar svarstoma, kada Jūros šventė šiemet galėtų įvykti – tradiciškai paskutinį liepos savaitgalį ar Žolinių savaitgalį (rugpjūčio 14-16 d.).

R. Žiubrys neslėpė, jog karantino režimo keliami reikalavimai labai apribos galimybes organizuoti tokią Jūros šventę, kokią daugelis įsivaizduoja. Jau dabar realiai aišku, kad nebus organizuojama Jūros šventės eisena, nes joje tiesiog neįmanoma užtikrinti reikalavimų dėl saugių atstumų, daug klausimų kyla ir dėl Jūros šventės mugės.


2020-05-20

13 komentarai “Šiųmetė Jūros šventė kelia daug klausimų”

 1. Teisingai Nina rašo. Visada galima išgerti bokalo vyna. O Gru liauskas paverčia šventė aludė -kiaulydė. Jam svarbu kad laktu daugiau alau.
  Pritariu Ninai . Ačiū jai už teisa išsakyta.

 2. Yra nemažai nuotraukų kur esate su taure vyno ir ką? Tai apsispręskite pagaliau😁
  Kas pasikeitė? Vyras eis į rinkimus ar dar kažką kažką pasiūlė 😉

 3. Ponia Puteikiene, vynas dar stipresnis alkoholis. 3 kartus daugiau alkoholio laipsnių. Tad siūlau pereiti prie silpnesnių gėrimų. Nes Baroti galerijoje dažnai vyno būdavo padauginama ir liežuvis pindavosi. Jei jau prieš alkoholį, būkit nuosekli. Nes kepenys kenčia ir nuo alaus ir nuo vyno dar labiau. Priklausomybė vienoda. Linkėjimai ir stiprybės vyrui.

 4. Puteikienė ruošias rinkimams į seimą :)))
  Tad gieda popolistines giesmes. Puikiai atsimenu jūsų skeptišką požiūrį į Jūros šventę. Pati su bokalu alaus nuotraukose iš mero puotos spaudose buvot. Neveidmainiaukit, ponia teisuole. Miestelis mažas, visi viską žino ir mato. Ta nuomonių kaita labai jau tendencinga.

  • Klystat. Su bokalų alaus niekada nebuvau. Su vyno taurė – taip! Aš už šventę. Bet švęsti irgi reikia mokėti.

 5. Tai ir tada, ir dabar sakau tą patį: Švęskime Jūros šventę (ne alaus :))!

 6. Džiaugiuosi, kad atsirado proga padiskutuoti šiuo visiems aktualiu klausimų, jei gerbiama Virginija mano, kad vienas iš politikų, kuris linkęs primiršti Jūros šventę, esu aš, o kiti/os trykšta optimizmu, tai tikrai taip nėra… Aš tikrai visada labai laukiu Jūros šventės, kaip ir dauguma klaipėdiečių ar miesto svečių, tačiau reikia atskirti du dalykus – norime/reikia ar galime ir kokiu mąstu?? Reikia ne tik laikytis Vyriausybės nurodymų, jei save laikome teisinės valstybės piliečiais, tačiau taip pat privalu prisiimti atsakomybę… viešoje erdvėje, tai vienur , tai kitur galima pasiskaityti, kaip puikiai galime apsisaugoti Šventėje ir suvaldyti dalyvių srautus. Galbūt galima nupiešti schemas, judėjimo kryptis ir pan.. Tačiau, pasakykite, kodėl negalima suvaldyti bent dešimties pirkėjų prie lauko prekybos kiosko, kurie lipa vienas kitam per galvą ?! Neapsirinku, ne meras, bet savivaldybės administracija suteikia leidimą masiniams renginiams , o jau po to paskirstomos atsakomybės tarp organizatorių ir jų padėjėjų.Po renginio atsinaujinus pandemijai mūsų mieste, kas neš už tai atsakomybę? Rengėjai, ar valdžia leidusi renginiui įvykti? Tačiau, tikrai norėčiau, kad galėtume gražiai atšvęsti Jūros šventę kameriniu būdu. Mano siūlymas būtų daryti Jūros šventę visą vasarą. Kiekvieną savaitgalį darant nedidelius renginius, įvairiose miesto vietose. Sutelkiant visus miesto meno kolektyvus, vaikų, jaunimo, tautinių mažumų. Visi išsiilgę parodyt miestiečiams savo talentus. Visą vasarą Klaipėdos miestas būtų sklidinas kultūros, taip džiugindamas, miestiečius, miesto svečius ir smulkiuosius verslininkus. Kviečiu visus tapti neužšalančio kultūros uosto kapitonais ir teikti savo vizijas bei siūlymus. Beje, šį savaitgalį Kaunas švęs savo Gimtadienį… kauniečiai atsisakė Mega renginių, o šventės akcentus nukreipė į bendruomenes, kiemus, gatves, seniūnijas ar seniūnaitijas… kiekvienas miestietis gali parodyti, koks jis yra miesto pilietis ir bendruomenės narys… siūliau , kad kažkas iš mūsų vyktų pasisemti kauniečių patirties…resume, mes visi esame už, tik klausimas, kaip ir už kieno pinigus….

  • O gal pats nuvaziuokite. Pasiimkite organizatorius ir apžiūrėsite kaip Kaune daro.

 7. Tiesiog stebuklų stebuklai, dzyvų dzyvai. Visada Puteikienė kritikavo Jūros šventę, vadino alaus gerbėjų švente. O dabar štai tapo didžiulė fanė.
  Ar kažką našaus pažadėjo? Ar šiaip karantino šalutinis poveikis? Žinau tik, kad atsitiktinumų nebūna. Greit ir Memel Tattoo konvencijos ambasadore siūlysis būti. :)))

  Ateitis parodys.

 8. Puteikienė pirmoji kuri rėkė, kad nemokama jūros šventė yra kyšis rinkėjams 😂 Tai kaip čia dabar? Jau tinka?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt