P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdos miesto biudžeto skylėms lopyti – paskola (4)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-05-21


Politikai leido Klaipėdos savivaldybei šiemet, jei prireiks, pasiskolinti 14 mln. eurų, kad pinigų nepritrūktų valdininkų ir biudžetinių įstaigų darbuotojų algoms bei socialinėms išmokoms. Tačiau administracijai patarta geriau peržiūrėti, ar įmanoma atpiginti įvairius projektus ir taip sutaupyti pinigų, ir neskubėti apsikrauti paskolomis.

publicdomainpictures.net nuotr.

Klaipėdos savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Kristina Petraitienė teigė, jog miesto tarybos leidimo imti trumpalaikę 14 mln. eurų paskolą iš valstybės biudžeto prašoma, nes buvo įvertinta Finansų ministerijos pateikta prognozė apie Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) netektį bei jau realiai negautos pajamos.

Anot K. Petraitienės, Finansų ministerija prognozuoja, jog Klaipėda šiemet gali negauti beveik 14,2 mln. eurų planuoto GPM. „Faktiniai duomenys yra tokie, jog per pirmus šių metų mėnesius GPM į miesto biudžetą surinkta 1,3 mln. eurų mažiau nei planuota. Paskolos dydis ir siejamas ne su papildomomis išlaidomis, o su planuotomis ir negautomis pajamomis, jei taip būtų. Turėdama miesto tarybos pritarimą, Klaipėdos savivaldybė galės kreiptis ir prašyti paskolos iš valstybės biudžeto, jei nebūtų surinktos pajamos ir trūktų apyvartinių lėšų“, – pabrėžė K. Petraitienė.

Ji teigė, jog kol kas savivaldybė dar turi 9,3 mln. eurų nepanaudotų apyvartinių lėšų, todėl jos pirmiausia ir bus naudojamos.

Trumpalaikės paskolos palūkanas nustato Finansų ministerija, jos metinė norma yra 0,021-0,022 proc.

Nurodoma, jog paskolos, jei ji bus paimta, lėšos būtų naudojamos darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms – 9 mln. 600 tūkst. Eur, socialinėms išmokoms (pašalpoms) – 1 mln. 100 tūkst. Eur, prekių ir paslaugų įsigijimui – 3 mln. 300 tūkst. Eur.

Miesto tarybos narė Nina Puteikienė klausė, ar tikrai savivaldybė įvertino visas galimybes pinigų būtinoms išlaidoms rasti miesto biudžete. „Ar iš tiesų savivaldybė iš naujo įvertino visus kuriamus naujus projektus, kad būtų įsigyjamos pigesnės prekės ir paslaugos, projektuose keičiamas medžiagiškumas. Ar imsime paskolą neįvertinę, ką ir už kiek šiemet darysime?“ – teiravosi N. Puteikienė.

K. Petraitienė pabrėžė, jog savivaldybėje kasdien vyksta pasitarimai, kiekvienas padalinys teikia informaciją, ko planuojama atsisakyti, kokie projektai vėluoja, todėl galima sutaupyti ir perskirstyti lėšas.

Paprašyta įvardinti konkrečius pavyzdžius, Finansų skyriaus vedėja tvirtino, jog esant poreikiui, tuos pavyzdžius galima surašyti ir atsiųsti tiems miesto tarybos nariams, kuriems tai įdomu.

„Kol kas nematau, kad kokie nors projektai atpigtų. Tik matau, kaip brangus granitas keičiamas į dar brangesnį“, – replikavo N. Puteikienė.

Politikai balsų dauguma ketvirtadienį vykusiame miesto tarybos posėdyje suteikė leidimą Klaipėdos savivaldybei imti tokią trumpalaikę paskolą. Įprastai tokia paskola turėtų būti grąžinta iki metų pabaigos, tačiau Vyriausybė nurodė, jog dėl susidariusios situacijos, šią trumpalaikę paskolą būtų galima grąžinti ir kitais metais, jei šiemet nepavyktų.


2020-05-21

4 komentarai “Klaipėdos miesto biudžeto skylėms lopyti – paskola”

  1. Meras raginamas stabdyti medžių kirtimą Rumpiškės kvartale
    Ketvirtadienį vykusiame Klaipėdos miesto tarybos posėdyje uostamiesčio politikė Nina Puteikienė pareiškė susirūpinimą dėl mieste kertamų medžių.

  2. Šiandien kirsti Rumpiškės medžius be ornitologo pažymos.medžiau nebuvo sužymėti kryžiukais kirsti. Sveiki gražus medžiai. Grubliauskas leido visa sunkvežimi pavogti iš mūsų gyventoju

  3. Šiandie Aplinkos apsauga gyventojai iškvietė . Padirodo grubiliausko draugialiai kirto nepažymėtus kryžiai medžius. Tai vogė iš mūsų medžius

  4. Skubėjo
    iškirsti Rumpiškės medžius iškirto. Tam kad pasiskolinti savo algom. Puota maro laiku. Šianden Gru bliauskas leido Rumpiškės kvartale nepažymėtus medžius nukirsti. Leido vogti Arborai jo draugialiams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt