P0

Kriminalai ir nelaimės

Klaipėdos apskrityje – mažiau nusikaltimų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-22


Šių metų kovą šalyje paskelbus karantiną spėliota, jog dėl ilgo buvimo namuose gali kilti smurto artimoje aplinkoje banga, tačiau policija skelbia, jog Klaipėdos apskrityje taip nenutiko: nuo metų pradžios iki gegužės 15 dienos užregistruoti 1436 pranešimai apie galimą smurtą artimoje aplinkoje, pradėti 289 ikiteisminiai tyrimai. Pernai tuo pačiu laikotarpiu pranešimų buvo 1821, o ikiteisminių tyrimų – 87 daugiau nei šiemet.

Klaipėdos apskrities VPK viršininkas Alfonsas Motuzas džiaugiasi sumažėjusiu nusikalstamumu bei išaugusiu  visuomenės pasitikėjimu policija. Palmiros Mart nuotr.

Pranešama, jog Klaipėdos apskrityje mažėjo ir kitų nusikaltimų – šiemet iki gegužės vidurio dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis pradėti 52 ikiteisminiai tyrimai – pernai tuo pačiu laikotarpiu jų buvo 90, dėl viešosios tvarkos pažeidimų šiemet pradėti 77 ikiteisminiai tyrimai  arba 27-niais mažiau nei pernai. Grėsmę žmogaus sveikatai ar gyvybei keliančių plėšimų sumažėjo 9-niais, vagysčių – 14-ka mažiau nei pernai (pradėta 415 ikiteisminių tyrimų).

Statistika rodo, kad saugiau tapo ir mieste. Apie smurtą artimoje aplinkoje nuo 2020 sausio mėn. Klaipėdos pareigūnams pranešta 110 kartų, tuo pačiu laikotarpiu pernai – 217. Ikiteisminių tyrimų dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis sumažėjo beveik perpus – nuo 67 pernai iki 35 šiemet, dėl vagysčių pradėti 266 ikiteisminiai tyrimai (pernai – 277), dėl plėšimų – 19 (pernai – 33), dėl viešosios tvarkos pažeidimų – 42 (pernai – 66).

Skelbiama, jog pagerėjo ir kai kurių nusikaltimų ištyrimo rodikliai – bendras nusikalstamų veikų ištyrimo rodiklis per pirmuosius keturis metų mėnesius palyginti su pernai Klaipėdos mieste išaugo 5,3 proc. Ypač gerai uostamiesčio pareigūnams sekėsi tirti su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis susijusias nusikalstamas veikas – ištyrimo rodiklis šoktelėjo net 27,9 proc., viešosios tvarkos pažeidimų per pirmuosius keturis mėnesius šiemet ištirta 1,3 proc. daugiau nei pernai. O per visus praėjusius metus Klaipėdos apskrityje nusikalstamų veikų užregistruota mažiausiai per pastaruosius 5 metus.

Auga ir visuomenės pasitikėjimas policija – kiek daugiau nei prieš mėnesį paskelbti uostamiesčio savivaldybės užsakymu atliktos apklausos rezultatai parodė, kad saugūs savo gyvenamojoje aplinkoje jaučiasi daugiau nei 90 proc. klaipėdiečių.

„Mažėjanti nusikaltimų statistika ir augantis visuomenės pasitikėjimas policija – neabejotinai yra geriausias pareigūnų darbo įvertinimas. Pasitikėjimas ir bendros pastangos rezultatą – jaustis saugiai savo mieste – pasiekti leidžia greičiau ir paprasčiau. Todėl raginu būti pilietiškais – nedelsiant pranešti apie pastebėtus, įtarimų keliančius dalykus. O Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai ir toliau ypač didelį dėmesį skirs viešosios tvarkos bei saugumo užtikrinimui, prevencinei veiklai efektyvinti“, – policijos pranešime cituojamas  Klaipėdos apskrities VPK viršininkas Alfonsas Motuzas.


  2020-05-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt