P0

Švietimas

Nustatyta bendra tvarka priimant mokinius į ministerijai pavaldžias menų mokyklas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-22


Nuo šių metų birželio Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) pavaldžios menų mokyklos, priimdamos mokinius, vadovausis vienodais kriterijais. ŠMSM ministras Algirdas Monkevičius patvirtino bendrą priėmimo tvarką ir priėmimo datas į ministerijai pavaldžias menų mokyklas.

Artūro Žuko (smm.lt) nuotr.

Reikalavimuose nustatoma, kaip vertinami kandidatų gebėjimai, kokios skiriamos užduotys, pagal kurias būtų galima nustatyti mokinių dailės, muzikinius gebėjimus ir kt. Šiais reikalavimais menų mokyklos remsis organizuodamos atranką stojantiesiems į 1 klasę, 5 klasę ir I gimnazijos klasę.

Mokiniai atliks užduotis, kurios bus vertinamos taškais. Rekomenduojama, kad skirtingų vertinamų sričių (pvz., muzikos teorija, solfedžio, specializacija) užduotys būtų vykdomos skirtingomis dienomis. Informacija apie užduočių pobūdį ir vertinimo kriterijus bus skelbiama viešai mokyklos interneto svetainėje. Kandidatų gebėjimus vertins mokyklos vadovo sudaryta komisija. Komisijai pirmininkaus mokyklos vadovas arba jo pavaduotojas, vieną komisijos narį deleguos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Į komisiją taip pat gali būti įtraukti menininkai, miesto, kuriame veikia mokykla, bendruomenės ir kiti atstovai.

Švietimo vidus

Nustatyta, kas bus vertinama per atranką, pvz., kaip komponuojamas piešinys, kokia spalvų įvairovė, ar vyresni vaikai perteikia vaizduojamų objektų proporcijas, charakteringumą, tikslingai naudoja linijas ir tonus, ar stojančiojo darbų aplankas atskleidžia kandidato gabumų potencialą ir kūrybinį individualumą, ir pan. Vertinant kandidatų muzikos gebėjimus bus atsižvelgiama į tai, ar vaikas jaučia ritmą, kokie jo muzikos atlikimo įgūdžiai, kaip atlieka muzikos teorijos, solfedžio užduotis, ir kt.

Ministro įsakymu taip pat nustatytos datos, kada vyks mokinių atranka ir stojamieji egzaminai. Į Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnaziją ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją mokiniai bus priimami birželio 6–7 d. Papildomas priėmimas į menų mokyklas, jeigu liks laisvų vietų, vyks rugpjūčio 27 d.

Teigiama, kad naujuosius reikalavimus parengė darbo grupė, sudaryta iš menų mokyklų, Lietuvos dailės akademijos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos atstovų, ŠMSM specialistų.


  2020-05-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt