P0

Miestas, Svarbu

Studentė perspjovė miesto valdžią (11)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-22


Vienos Klaipėdos aukštosios mokyklos studentė užtruko vos porą mėnesių ir neišleido nė cento tam, ko savivalda nesugeba padaryti iki šiol: merginos sukurtas jaunimo užimtumo žemėlapis yra kur kas geresnis nei miesto valdžios projektas.

Agnė Kulbytė ir jos kurto žemėlapio pradinis puslapis.

Jaunimo užimtumas – visada aktuali tema Klaipėdoje.

Dar praėjusį dešimtmetį kaip vieną iš jaunimo problemų sprendimų Klaipėdos savivaldybė pateikė užimtumo žemėlapio idėją, ji buvo įgyvendinta 2011 metų pradžioje. Nuotraukos formato žemėlapyje pateikta informacija apie jaunimo laisvalaikio praleidimo vietas. Norint jas pamatyti, dokumentą būtina parsisiųsti ir sąraše ieškoti dominančių vietų.

Šis žemėlapis pasiekiamas iki šiol, informacija neatnaujinta nuo 2011 metų.

Projektas savivaldybei anuomet kainavo 9000 litų (2,6 tūkst. eur.). 

Jį galite pamatyti ČIA.

Šiemet atsirado dar vienas Klaipėdos jaunimo užimtumo žemėlapis – jį savanoriškai sukūrė savo studijų baigiamajame darbe miesto jaunosios kartos rūpesčius nagrinėjanti Socialinių mokslų kolegijos studentė Agnė Kulbytė.

Jis – kur kas funkcionalesnis ir paprasčiau naudojamas nei kurtas už jaunimo užimtumą atsakingų savivaldybės įstaigų. 

Interneto svetainėje klaipedosjaunimas.lt jaunimui patrauklios vietos suskirstytos į kategorijas pagal veiklą bei pomėgius, pažymėtos žemėlapyje, prie jų pateikti kontaktai bei nuorodos, palikta galimybė vietų sąrašą plėsti, nesudėtingai atnaujinti informaciją.

Jį galite pamatyti ČIA.

Kitaip tariant, išvaizda ir funkcionalumu jis yra žymiai patrauklesnis nei tas, kuriam keletą metų brendo savivaldybė.

A. Kulbytei prireikė vos poros mėnesių šiai idėjai įgyvendinti, ji neslepia, kad kurdama užimtumo žemėlapį analizavo pavyzdžius iš viso pasaulio. 

„Mano noras buvo sukurti platesnę platformą jaunimui, o užimtumo žemėlapis turėjo būti jos dalis. Tačiau supratau, kad tai pernelyg sudėtingas projektas šiuo metu. Bet žemėlapį nutariau sukurti. Manau, kad jis reikalingas, nes renkant informaciją baigiamajam darbui supratau, jog dažnai jauni žmonės nežino apie pramogas, kurių apstu mieste, tereikia aiškių nuorodų“, – sakė kūrybos ir pramogų industrijos studijas baigianti mergina.

Jos planuose – analogiški žemėlapiai užsienio kalbomis.

„Klaipėdoje gyvena nemažai jaunų užsieniečių, jiems tokios informacijos gauti dar sunkiau“, – kalbėjo studentė.


2020-05-22

11 komentarai “Studentė perspjovė miesto valdžią”

 1. Jo kaip ožka meeeee. Tas sako kad savivaldybė per projektus plauna pinigus. Kokie geri projektai kai ji ruošia ne vagys ir pinigu plovejai kaip savivaldybė

  • Me reiskia Aš. Nesusipratėli. Nieko norėt kai lygis kaip darželinuko:) Medžiai valdo net ne tam skirtoje rubrikoje. Baikit lot kaip šunys su tais medžiais. pasisodinkit savo vienkiemyje ir džiaukitės. Miestas tai infrastruktūrinis objektas kur planuojama visa visuma.

 2. Studentė šaunuolė, bet lyginti 2011 m. ir dabar kurto žemėlapio funkcionalumą, keistoka mintis. Ar autoriui nežinoma, kad per 9 metus technologijos, programos ir net suvokimas apie tokius žemėlapius pasikeitė šviesmečiais. Dar kokį 1990 darbelį ištraukit, gal išvis tik popieriniuje pavyks rasti. Čia tas pats kaip lyginti dabartinį plokščiaekranį Smart TV su sovietiniu Šileliu ir stebėtis, kaip gi anie tada taip nesugalvojo.

  • Būtent – reikia lyginti palyginamus dalykus.
   Taigi, lyginame.
   1. Savivaldybė žinojo apie technologijų kaitą? Žinojo. Ir studentė žinojo.
   2. Savivaldybė turėjo 9 metus? Turėjo. Ir studentė turėjo.
   3. Savivaldybė jautė poreikį? Jautė (nors, kažin). Studentė irgi jautė.
   4. Savivaldybė reagavo? Ne. Studentė – reagavo.
   Savivaldybė – studentė 0:1.

 3. klausimas, ką apsikrtai vietos valdžia veikia ir klausimas ar skaidriai naudoja gyventojų pinigus neaišku kokiems projektas, vat geras jaunimo pavyzdys, ir net nekainavo 9000 Eur ir idėja žymiai geresnė

  • Kainavo 9000 litų, o ne Eurų dar 2011-ais. tik patikslinu

 4. Meras raginamas stabdyti medžių kirtimą Rumpiškės kvartale
  Ketvirtadienį vykusiame Klaipėdos miesto tarybos posėdyje uostamiesčio politikė Nina Puteikienė pareiškė susirūpinimą dėl mieste kertamų medžių.

  • O prie ko cia medziu klirtimas ir sis straipsnis :DDD gal netinkamas komentaras dėl komentaro. Atsipusk.

  • Grubliauskas švaisto tai plauna 5.5mln eurų. ES ir mūsų pinigu.
   Kertami tam medžiai projektas šudas vienas asfaltas. Bet koks projektas net studėntės geresnis . Nes neplauna ir nevogia mediena iš klaipėdėčiu

 5. Šaunuolė!!! šiuo metu jaunimo užimtumo problema Klaipėdoje tikrai didelė. Teko susidurti, kad iš Vilniaus po mokslų grįžęs jaunimas Klaipėdoje ilgai neužsibūna. Priežastis paprasta- nėra ką veikti, niekas nevyksta. O iš tikrųjų tai vyksta, tik trūksta aiškios informacijos. Todėl jaunimas, pasisukinėjęs Klaipėdoje metelius kelia sparnus ir palieka Klaipėda, įvardindami, kad tai miręs miestas ir jame nėra ką veikti.

 6. Uzleisti vieta jaunimui reikia, o to pencininkai sedi iki mirties ir su kede neisnesi is savivaldybes, prisiklijave nors tu ka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt