P0

Orai

Vasara į pajūrį artės lėtai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-22


Po rekordiškai šiltos žiemos ir šilto kovo mėnesio, balandis ir gegužė, o ypač antrasis gegužės dešimtadienis, šiluma nepasižymėjo. Antrojo gegužės dešimtadienio vidutinė oro temperatūra buvo net 4,6°C vėsesnė už įprastines daugiametes sąlygas.

Balandžio mėnesio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje dar buvo artima daugiametėms normom 6,5°C, o tai yra 0,2 vėsiau už daugiametę normą.

Vasara į pajūrį slinks lėtai, tik paskutinėmis gegužės dienomis gali sušilti iki 16-18 laipsnių. Palmiros Mart nuotr.

„Pirmojo gegužės dešimtadienio vidutinė temperatūra Lietuvoje buvo 10,3, daugiametė šio dešimtadienio oro temperatūra yra 11,1 °C. Taigi pirmasis gegužės dešimtadienis buvo 0,8 °C vėsesnis nei įprastai“, – sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos klimatologas Donatas Valiukas.

Pasak jo, kur kas vėsesnis nei įprastai buvo antrasis gegužės dešimtadienis, jo vidutinė oro temperatūra buvo 7,9, o tai yra net 4,6 °C vėsiau už įprastines daugiametes sąlygas. Nuo 1961 m. tai trečias pagal vėsumą II gegužės dešimtadienis. Vėsiau yra buvę tik 1978 m., kai registruota 7,2 °C oro temperatūra ir 1980 m. – 7,4°C.

Vėsesnė nei įprastai gegužės viduryje oro temperatūra laikėsi ir šiaurinėje bei rytinėje Europoje. Visgi pietinėje Europoje vyravo nebūdingas šiam laikotarpiui karštis. Pavyzdžiui, Graikijoje gegužės viduryje užklupusi karščio banga buvo rekordiška. Taip karšta šiuo laikotarpiu Graikijoje nėra buvę per pastaruosius 50 metų.

Tuo metu Lietuvos pajūrį šiokia tokia šiluma džiugins tik šį šeštadienį – įdienojus oras Klaipėdoje gali sušilti iki 17 °C, nors saulė dangumi nesiritinės, bus ir debesų. O štai sekmadienį jau laukiama lietaus, kuris atneš vėsą – termometro stulpelis aukščiau 12 °C nepakils.

Trumpalaikis lietus galimas dar ir pirmadienį, o likusiomis savaitės dienomis lietus turėtų pasitraukti. Tačiau vasara į pajūrį slinks lėtai, temperatūra dienomis laikysis apie 14- 15 °C, tik paskutinėmis  gegužės dienomis gali sušilti iki 16-18 laipsnių.


  2020-05-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt