P0

Verslas

Nidiškis tapo pirmuoju „Ignitis saulės parkų“ klientu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-25


Pirmąja pasaulyje visiems šalies namų ūkiams prieinama nutolusių saulės elektrinių platforma vadinamos „Ignitis saulės parkai“ klientai jau pradeda pasirašyti pirkimo sutartis. Pirmuoju šios platformos klientu tapo neringiškis Arūnas Burkšas, kuriam pirmadienį šalia Elektrėnų jau veikiančioje saulės elektrinėje įteiktas simbolinis sertifikatas.

A. Burkšas įsigijo 9,9 kW dalį nutolusios saulės elektrinės. Jo šeima daugiausiai elektros sunaudoja namo šildymui.

„Gyvename Nidoje, ant marių kranto, sename žvejo name, kuris neturi centrinio šildymo, todėl šildomės elektriniu katilu. Apšildyti namus reikia daug elektros, ypač žiemą, kai net ausys linksta kaip būna šalta. Kitų pasirinkimų nelabai turime – įsivesti dujas nėra jokių galimybių, o turėti kieto kuro katilinę yra sudėtinga. Be to, norisi naudoti švarią energiją, o dabar tai ir ekonomiškai apsimoka. Net ir gyvendamas daugiabutyje rinkčiausi „Ignitis saulės parkų“ platformą“, – pranešime spaudai cituojamas nidiškis.

A. Burkšas tvirtina, kad jau praėjusiais metais rimtai svarstė pradėti naudotis saulės energija, dar nežinodamas apie galimą valstybės paramą, kuri siekia 323 Eur už 1 kW įrengtos saulės elektrinės galios. Parama skiriama įsigyjant iki 10 kW galios elektrinę, tad maksimali parama gali siekti iki 3230 Eur.

„Neringoje saulės ir vėjo gauname bene daugiausiai Lietuvoje, tačiau paradoksalu, kad esame suvaržyti. Mūsų namas yra griežčiausiai saugomoje teritorijoje, kur net plastikinių langų negalima susidėti, tad apie saulės modulių sumontavimą ant stogo nebuvo jokių minčių. Tačiau net ir turint tokią galimybę, nutolusios elektrinės sprendimas man yra patrauklesnis – nereikia rūpintis jokiais papildomais įrengimo darbais, nereikia galvoti, kas bus, jeigu elektrinė suges, mokamas tik nedidelis saulės elektrinės priežiūros mokestis. Nutolusi saulės elektrinė visada bus prižiūrėta, sutvarkyta ir dirbs maksimaliu pajėgumu“, – sako A. Burkšas.

„Mūsų įrengta 1 MW saulės elektrinė jau veikia ir pradėjome pasirašyti sutartis su klientais, kurie buvo rezervavę pageidaujamą dalį elektrinės. Matome, kad norinčiųjų tapti gaminančiais vartotojais Lietuvoje yra daug, todėl atsižvelgdami į projekto populiarumą, pirmąjį saulės elektrinės parką šiemet išplėsime dar 3 MW galios“, – sako bendrovės „Ignitis gamyba“ generalinis direktorius Rimgaudas Kalvaitis.

Pirmąja 1 MW saulės elektrine naudosis beveik 300 namų ūkių. Numatomas saulės elektrinės gyvavimo laikotarpis – 25 metai. Skaičiuojama, kad per šį laiką projekte bus sugeneruota iki 25 GWh elektros energijos, dėl naudojamų atsinaujinančių energijos išteklių bus išsaugota daugiau nei 450 tūkst. medžių, o CO2  kiekis bus sumažintas beveik 19 tūkst. tonų.

„Ignitis saulės parkų“ platformoje gyventojai gali įsigyti arba išsinuomoti bet kurio vystytojo siūlomą saulės elektrinės dalį, kurios minimalus galingumas yra 1 kW, o maksimalus – 30 kW. Įsivertinti, kokio tiksliai galingumo reikia, padeda platformos svetainėje įdiegta konkrečiam būstui reikalingos elektros galios bei naudos skaičiuoklė. Vidutinė rezervuojama saulės elektrinės galia yra 4 kW, nes „Ignitis saulės parkų“ platforma naudojasi ne tik daugiabučių, bet ir individualių namų gyventojai.

Tokių jėgainių įsigijimas yra remiamas valstybės ir pirkėjai gali gauti Aplinkos projektų valdymo agentūros teikiamą paramą. Artimiausias kvietimas paramai gauti yra planuojamas liepą.


  2020-05-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt