P0

Verslas

„Mars Lietuva“ naują postūmį suteikė prekybai internetu (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-27


Bendrovė „Mars Lietuva“ skelbia, jog jos pardavimų apimtys pernai, palyginti su 2018-aisiais, išaugo 2,8 proc. ir sudarė 171,2 mln. eurų.

Per 2019 metus gamykloje Gargžduose pagaminta daugiau nei 84 tūkst. tonų maisto gyvūnams augintiniams, o sparčiausiai augo produktų, skirtų prekybai internetu segmentas – net 48 proc. Pardavimams internetu skirtų „Mars Lietuva“ produktų dalis pernai jau sudarė beveik 7% visos pagamintos produkcijos.

„2019-aisiais prie gerų įmonės rezultatų prisidėjo išaugę pardavimai, palankios žaliavų ir energijos išteklių kainos, taip pat dešimtadaliu didėjusios pajamos iš prekybos įvežtine „Mars, Incorporated“ produkcija Lietuvoje. Pernai ypač pasiteisino 400 tūkst. eurų investicija į naują pakavimo liniją, kurioje į specialias pakuotes pakuojama produkcija, skirta internetinei prekybai. Beveik 50% augimas šioje kategorijoje buvo įspūdingas, tikimės, kad šiemet šis segmentas ir toliau sparčiai plėsis“, – pranešime cituojama „Mars Lietuva“ generalinė direktorė Aušra Žemaitienė.

Pasak įmonės vadovės, gamykloje Gargžduose gaminamą produkciją įmonė pritaikė pasaulinėse interneto prekybos platformose įprastiems formatams. Įrengus naują pakavimo liniją, „Mars Lietuva“ produkcija, skirta elektroninėms prekyvietėms, pakuojama į didesnes, itin funkcionalias, tvirtesnio kartono pakuotes.

„Šiemet pandemija keičia daugelio verslų lūkesčius ir planus, mes taip pat papildėme darbuotojų saugumo ir motyvacijos tvarkas. O pernai gamyboje pasirinkta nauja papildoma kryptis pasitvirtino kaip teisingas sprendimas. Elektroninės prekybos platformoms 2019 m. supakuodavome 436 tonas produkcijos per 4 savaičių gamybos ciklą. Iš viso nuo 2019-ųjų vidurio, kai įsirengėme naują liniją, interneto rinkoms patiekėme 5564 tonas mūsų gaminamo gyvūnų augintinių maisto“, – sako A. Žemaitienė.

Praėjusiais metais „Mars Lietuva“ investicijos į ilgalaikį materialųjį turtą sudarė 8,8 mln. eurų, daugiausia investuota į gamybinių pajėgumų didinimą – gamybinių patalpų plėtrą, gamybos linijų modernizavimą, darbo aplinkos gerinimą.

Aplinkosaugos ir tvarumo projektams 2019-aisiais metais bendrovė skyrė 547 tūkst. eurų. Gyvūnų gerovės ir bendruomeninėms iniciatyvoms 2019-aisiais įmonė skyrė daugiau nei 52 tūkst. eurų paramos.

Atsižvelgdama į Lietuvos darbo rinkos dinamiką, įmonės darbuotojų darbo užmokestį „Mars Lietuva“ 2019 m. vidutiniškai didino apie 10%.

2019-aisiais bendrovė savo produkciją eksportavo į tradicines ES šalių rinkas, taip pat Šveicariją, Norvegiją, Turkiją, Ukrainą, Australiją, Tailandą. Apie trečdalį eksporto sudaro įmonės pardavimai į Jungtinę Karalystę. 2019 m., palyginti su ankstesniais metais, labiausiai išaugo eksporto į Jungtinę Karalystę ir Lenkiją apimtys.


  2020-05-27

  Vienas komentaras apie “„Mars Lietuva“ naują postūmį suteikė prekybai internetu”

  1. AvatarElinga (IP: 188.69.211.35)

   Smagu, kad pasirenkamos kryptys, kurios pasiteisina. Internetine prekyba tikrai auga visose srityse. O eksportas esant netoli uosto labai patogus https://www.kdjupiter.lt/juru-transportas

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt