P0

Verslas

Naujame ir Senajame turguose – vasaros sutiktuvės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-27


Vyriausybei sušvelninus karantino sąlygas vasaros sutiktuvėms Klaipėdos Naujajame turguje šį savaitgalį, gegužės 29-30 dienomis, susirinks apie 30 prekybininkų iš visos Lietuvos ir Latvijos, neskaičiuojant nuolat turgavietėje dirbančių prekeivių. Į Senąjį turgų specialiai atvažiuosiantys prekybininkai rinksis šeštadienį.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Kaip pastebi Klaipėdos „Naujojo turgaus“ direktorius Viačeslav Karmanov, atšilus orams turgavietėse visada padaugėja ir pirkėjų, ir pardavėjų. Ypač prekybininkų gretos pagausėja pasibaigus mokslo metams, kai vaisių, uogų ir daržovių pardavėjams į pagalbą ateina atostogauti pradėję jų vaikai ir anūkai. Tuomet visiškai užsipildo Naujojo turgaus lauko prekyvietė, kur dabar karaliauja sodinukų ir lauko gėlių pardavėjai.

Dar viena vasaros sezono prekybininkų kategorija – savo soduose ir daržuose derlių užauginę senjorai, o kiek vėliau – miško gėrybių rinkėjai.

Pastebima, kad Klaipėdos turgaviečių pirkėjų gretas jau papildė į pajūrį poilsiauti atvykstanti publika iš visos Lietuvos.

„Vasarą rūkytos žuvies, mėsos gaminius ar žalumynus pas mus perka ne tik poilsiautojai, bet ir maitinimo įstaigų savininkai ar perpardavinėtojai. Tik oras atšyla, prekybos pagyvėjimas iškart jaučiamas. Kiekvieną savaitgalį pas mus iš įvairių šalies vietų suvažiuoja iki 15 prekybininkų, kurie su savo auto vagonėliais dažniausiais įsikuria mašinų stovėjimo aikštelėje. Bet šį savaitgalį vietas užsirezervavo dar per 30 prekybininkų, amatininkų, tautodailininkų, tad bus užpildytos visos Naujojo turgaus teritorijos erdvės“, – sakė turgavietės direktorius.

Klaipėdos Senajame turguje prekybos bumas bus šeštadienį, gegužės 30-ąją. Čia lauko prekybą pagyvins apie 15 atvyksiančių prekybininkų.

„Jau trečius metus migruojantys prekybininkai reguliariais pasirenka mūsų turgavietes, todėl galiu konstatuoti, kad tarp Klaipėdos pirkėjų ir čia atvykstančių pardavėjų jau susiklostė tamprus ryšys – abipusė meilė“, – juokavo V. Karmanov.

Pasak šiuo metu ir Naujajam, ir Senajam turgui vadovaujančio direktoriaus, pirkėjų klausimai dažnai kartojasi: ar bus latviškų sūrių, ar atvažiuos aliejaus spaudėjai, ar medelynas atveš sodinukų.

„Į visus klausimus šįkart galiu atsakyti „Taip“. Kas anksčiau yra prekiavę mūsų turgavietėje, rezervavo vietas ir šiam savaitgaliui, vasaros sezono sutiktuvėms. Tik nepamirškime saugoti vieni kitus – turguje kaukės ir kitos asmens apsaugos priemonės dar privalomos“, – sako vadovas.


  2020-05-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt