P0

Uostas ir jūra

Savaitgalį atidaromas maršrutas „Forelle” laivu (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-27


Nuo gegužės 30 d. vėl atidaromas laivo „Forelle“ maršrutas Klaipėda – Juodkrantė ir atgal.

Tai unikalios konstrukcijos laivas, pasaulyje buvo pastatyti tik du tokie laivai. Nors jam daugiau kaip aštuoniasdešimt metų, jis atnaujintas, saugus, o juo keliaudami iškylautojai patiria neišdildomų įspūdžių. Laive telpa 80 žmonių.

Į kelionę laivu „Forrelle” kviečia jo kapitonas Marius Petrošius.

Laive telpa 80 keleivių. forelle.lt nuotr.

Jo teigimu, šiais metais sezonas kiek kitoks, mat įprastai jis pradedamas kovo pabaigoje – balandžio pradžioje, bet, pasak kapitono, „nuotaikos mūsų geros, neprarandame optimizmo”. M. Petrošius samprotauja, jog šie metai, ko gero, bus pilni iššūkių.

„Galime numatyti du scenarijus – arba atostogaujančių bus tiek, jog nespės paslaugų teikėjai visų aptarnauti, arba turėsime atvirkštinį variantą – poilsiautojų pajūryje galime ir nesulaukti tiek, kiek tikimės, bet abiems variantams turime būti pasiruošę”, – sako kapitonas.

Laivu klaipėdiečiai ir miesto svečiai bus raginami plaukti iki Negyvųjų kopų.

Laivas iš Klaipėdos išplauks 10.30 val., į Juodkrantę atvyks 12.30 val. Į Klaipėdą grįžtama 18 val. Daugiau apie laivo maršrutą, jo nuomą ir kt. rasite čia.

„Kas nebijo marių vėjų gali įsikurti atvirame laivo denyje, mėgstantys patogumus –  dengtame salone su dideliais langais”, – ragina M. Petrošius, tikinantis, jog keleivių saugumu, kaip ir anksčiau, bus tinkamai pasirūpinta.

Pirmame laivo denyje veikia 40 vietų turintis baras, antrame „Forelle” denyje yra šokių aikštelė, atvira terasa ir salonas su sėdimomis vietomis.

Apie laivą

Laivas „Forelle” pastatytas 1934 metais Vokietijoje, Flensburgo laivų statyklos bendrovėje. Tai buvo vienas pirmųjų Flensburgo įlankos motorlaivių, pradėjęs naują laivybos etapą.

Jau tada 23 metrų ilgio laivas, kuriame nėra nei vienos tuščios patalpos, garsėjo patogiomis sąlygomis keleiviams – skoningai įrengta kajutė, šildymas, iš čiaupo bėgantis šiltas vanduo – anuomet buvo negirdėtas komfortas.

Karo audras pergyvenusi „Forelle” išgarsėjo praėjusio amžiaus viduryje, pradėjusi legendinę „sviesto laivybą“ – sviesto ir kitų maisto produktų gabenimą iš Danijos į Vokietiją. „Forellei” teko paplaukioti ir Elbės upėje, kol pagaliau įspūdingą istoriją turintis laivas pateko į mūsų Kuršių marių vandenis.

 


  2020-05-27

  Vienas komentaras apie “Savaitgalį atidaromas maršrutas „Forelle” laivu”

  1. AvatarLinkejimai (IP: 78.57.203.191)

   Saunuoliai! Jaunimas juda teisinga linkme, linkejimai visailaivo komandai!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt