P0

Miestas, Svarbu

Vaikų vasaros stovykloms Klaipėdoje – vis daugiau pinigų (1)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-05-27


Daugiau nei du mėnesius namuose dėl karantino priversti mokytis vaikai bent pailsėti galės vasaros stovyklose. Klaipėdos savivaldybė jų organizatoriams šiemet numatė skirti 120 tūkst. eurų.

Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai trečiadienį pritarė tvarkai, kaip atrinkti ir dalinai finansuoti vaikų vasaros poilsio programas. Šią tvarką ketvirtadienį dar turės patvirtinti miesto taryba.

Anot Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės, nauja tvarka buvo rengiama dvejus metus. Ji buvo aptarta ir Vakarų Lietuvos tėvų forume, ir Šeimos bei Švietimo tarybose.

„Pastabų ir įvairių pasiūlymų buvo, esame už juos dėkingi, nes dabar tas tvarkos aprašas yra daug aiškesnis ir suprantamesnis, aštrios problemos eliminuotos“, – teigė L. Prižgintienė.

Šioje tvarkoje numatyta ir tai, kaip bus sudaryta ekspertų komisija, kuri vertins pateiktas paraiškas.

L. Prižgintienė pasidžiaugė, jog šiemet miesto biudžete vaikų vasaros stovykloms dalinai finansuoti numatyta 120 tūkst eurų, pernai buvo 100 tūkst. eurų, o 2018 metais – 50 tūkst. eurų.

Komiteto narė Judita Simonavičiūtė domėjosi, ar šią vasarą vaikų vasaros stovyklos tikrai bus organizuojamos, nes nežinia, kiek dar tęsis karantinas.

„Mes šioje tvarkoje nenurodome datų, kada turi būti paskelbtas konkursas. Matome, kad šiemet tikslinga stovyklas organizuoti liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Turime rekomendacijas ir iš Sveikatos apsaugos ministerijos dėl vaikų poilsio stovyklų organizavimo. Rekomenduojama, kad stovyklos pamainoje būtų ne daugiau nei 15 vaikų, reikia laikytis tam tikrų apsaugos priemonių, kuo daugiau užsiėmimų turėtų vykti lauke“, – kalbėjo L. Prižgintienė.

Naujai tvarkai kritikos turėjo viešosios įstaigos „Plaukimas visiems“ vadovas Germanas Čepas. Jis stebėjosi, kodėl taip skubama patvirtinti naują tvarką.

Miesto straipsnių vidus

„Keista, kad jūs nelabai kreipiate dėmesį į administracijos ruošiamus projektus. Jie atnešami paskutinę dieną, diskusijų nebėra, nes skubėsite tvirtinti projektą. Keista, kad Švietimo skyriaus vedėja, žinodama, kad vaikai dėl karantino du mėnesius buvo namie, džiaugiasi, kad stovykloms skiriama 120 tūkst eurų. Požiūris turbūt labai aiškus“, – komiteto posėdyje kalbėjo G. Čepas.

Jis pabrėžė, jog visi viešieji konkursai ir tvarkos turi būti aiškios ir suprantamos, o ši tokia nėra. G. Čepas aiškino, jog klausimų kelia numatomi reikalavimai dėl maitinimo organizavimo, be to, neaišku, kiek pinigų gali tikėtis gauti paraišką pateikusios organizacijos.

„Pinigų skirstymo tvarka neaiški – nei sumos, nei kriterijai. Jei taryboje ši tvarka bus patvirtinta, tai ji tikrai atsidurs teismuose. Prašau tokių sąlygų neruošti ir netvirtinti“, – ragino G. Čepas.

L. Prižgintienė į tokią kritiką reagavo lakoniškai: „Neaišku, nei ką kritikuoja, nei dėl ko kritikuoja. Čia juk dalinis finansavimas, o ne 100 proc. Nesinori viešai aiškintis, bet G. Čepo pastaba apie maitinimo organizavimą yra keistoka, kai nustatėme, kad jo organizacijai skirti pinigai organizuoti maitinimą vaikams buvo panaudoti baltam vynui ir šašlykams“.

Klaipėdos miesto taryba gegužės 28 d. posėdyje patvirtino projektų atranką ir finansavimo skyrimą reglamentuojančius tvarkos aprašus.


  2020-05-27

  Vienas komentaras apie “Vaikų vasaros stovykloms Klaipėdoje – vis daugiau pinigų”

  1. AvatarRenaldas (IP: 78.60.134.112)

   Mokantys ir norintys kažkuo užimti vaikus vasarą ir pretenduojantys gauti savivaldybės pagalbą (max. 7’000 EUR, viso programoje 120’000 EUR), turės atitikti vieną griežtą kriterijų:
   “turi turėti pedagoginį išsilavinimą arba būti išklausę pedagoginių psichologinių žinių kursą, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2017 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. ĮSAK-534, skirtą asmenims, dirbantiems neformaliojo vaikų švietimo mokytoju ar vadovu.”

   Tokio pedagoginių psichologinių žinių programos apimtis – 180 akademinių valandų: 120 kontaktinių akademinių valandų, 60 savarankiško darbo akademinių valandų.

   Kaip suprantu skautai, šauliai, stalo teniso, plaukimo ir aibė kitų būrelių vadovų armija, kuri visus metus užima mūsų vaikus, į šią programą nosies neįkiš:) Abejoju, kad jei pedagogai. Nors, gal visi rado laiko kursams..

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt