P0

Sveikata

Gydytojai klounai linksmino mažuosius pacientus per atstumą

Viktorija Sakavičiūtė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2020-06-01


Birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, prie Klaipėdos vaikų ligoninės pasirodė gydytojai klounai. Jie kartu su Karinių jūrų pajėgų orkestru subūrė visus ligoniukus, jų tėvus bei medikus prie išpuoštų langų.

Nors karantino sąlygos švelnėja, visgi gydytojai klounai dar negali kaip įprasta aplankyti ligoniukų, tad šįkart skleidė gerą nuotaiką prie ligoninės langų.

Skambant orkestrui, pakiliai nusiteikusi klounų ketveriukė šoko bei skandavo, kaip pasiilgo mažųjų pacientų. Pakilusios keltuvu klounės bendravo su mažaisiais ligoniukais per atvirus langus, siuntė oro bučinius ir linkėjimus sveikti.

Smagiu pasirodymu džiaugėsi ir medikai bei pro šalį ėję ar netoliese gyvenantys miesto gyventojai.

Kompanija, pasivadinusi „Raudonos nosys. Gydytojai klounai” nuolat lanko didžiąsias šalies ligonines, siekiant praskaidrinti mažųjų pacientų nuotaiką, pasitelkiant klounadą kaip emocinę bei psichosocialinę pagalbą.

Šalyje paskelbus karantiną ji reagavo į susiklosčiusią situaciją ir vizitus ligoninėse perkėlė į virtualią „Klounų liniją” – jau antrą mėnesį su klounais vaizdo skambučiais gali bendrauti ne tik vaikai iš ligoninės, bet ir visi vaikai, kuriems šiuo metu reikia emocinės higienos. Muzikinis spektaklis „Keliaujantis klounų orkestras”, kuris keliaudavo pas mažuosius į specialaus ugdymo įstaigas, taip pat buvo pritaikytas virtualiai erdvei. Per gegužės mėnesį buvo sukurti 28 virtualūs spektakliai, kuriuos išvydo 113 proto ar kompleksinių negalių bei raidos sutrikimų turinčių vaikų.

„Raudonos nosys. Gydytojai klounai” šiemet švenčia 10-ąjį gimtadienį.


  2020-06-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt