P0

Kriminalai ir nelaimės

Kokaino platinimo ir savavaldžiavimo byla keliauja į teismą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-02


Klaipėdos kriminalinės policijos pareigūnams gavus duomenų, kad laisvės atėmimo bausmę atliekantis 45 m. amžiaus klaipėdietis galbūt platina narkotines medžiagas, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Asmuo teisėsaugai jau buvo gerai žinomas, anksčiau teistas už vagystes, turto sunaikinimą ar sugadinimą, dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu, neteisėtą disponavimą narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis, plėšimą.

Gauta duomenų, kad pastarasis nusikalstamų veikų vykdymo neatsisakė ir, pasinaudodamas pataisos namų administracijos suteikta teise kartą per savaitę sugrįžti dviem paroms į savo gyvenamąją vietą Klaipėdoje, galimai platino narkotines medžiagas.

2019 m. sausio mėnesį Klaipėdoje, Minijos g., uostamiesčio kriminalistai sulaikė daug kartų už vagystes ir neteisėtą disponavimą narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis teistą 36 m. amžiaus asmenį, pas kurį apžiūros metu rasta kokaino.

Kitą dieną policijos pareigūnai atliko kratą šią narkotinę medžiagą įtariama pardavusios 32  m. amžiaus, anksčiau neteistos, moters bute Minijos g. Kratos metu rasta narkotinės medžiagos – kokaino ir 2 tabletės su psichotropine medžiaga.

Įtarta, kad ši moteris kokainą platinimui buvo įgijusi iš jau minėto 45 m. amžiaus vyriškio, tačiau nesurinkus pakankamai duomenų, įrodančių jo kaltę, tyrimas vyriškio atžvilgiu nutrauktas. Bet jam pareikšti įtarimai dėl savavaldžiavimo.

Įtariama, kad jis kartu su kitu nenustatytu asmeniu savavališkai, panaudodami fizinę bei psichinę prievartą prieš nukentėjusįjį, reikalavo pastarojo grąžinti kelių šimtų eurų skolą.

Įtariamiesiems paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Ikiteisminį tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, valstybinį kaltinimą teisme palaikys Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Maksimali bausmė už narkotinių medžiagų platinimą  – laisvės atėmimas iki 8 metų, už savavaldžiavimą – iki 5 metų.

 


2020-06-02

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt