P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Dopingo byla ir apygardos teisme bus nagrinėjama neviešai (3)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-06-03


Apeliacinius skundus trenerių Bronislavo Vyšniausko ir Antano Jakimavičiaus dopingo byloje nagrinėsiantis teismas patenkino prašymą rengti uždarus posėdžius.

Bronislavas Vyšniauskas (kairėje) ir Antanas Jakimavičius (dešinėje) po kelių mėnesių pertraukos vėl turės varstyti teismo duris. Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos apylinkės teismas už neteisėtą disponavimą tam tikromis dopingo medžiagomis, turint tikslą jas platinti, sausio pradžioje B. Vyšniauską pripažino kaltu ir skyrė 5000 eurų baudą.

B. Vyšniauskas buvo nuteistas už tai, kad neteisėtai gabeno daugiau kaip 1000 vienetų įvairių tablečių, kapsulių, gelių ir medžiagų, kurios priskiriamos anabolinių ir androgeninių steroidų grupei bei šiuos preparatus laikė savo bute, kur per kratą draudžiamas medžiagas surado policijos pareigūnai.

Toje pačioje byloje kaltintas jo sūnus, praeityje žinomas sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas buvo išteisintas.

Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro treneris A. Jakimavičius kaltintas dopingo laikymu, turint tikslą jį platinti ir draudžiamų medžiagų gabenimu. Dalis kaltinimų jam tai pat buvo atmesta. Nustatyta, kad jis neteisėtai laikė ir gabeno, turėdamas tikslą platinti vieną automatinį švirkštą su milteliais ir skysčiu, bei 48 ampules, kurios patenka į dopingo medžiagų sąrašą. Už įrodytus nusikaltimus jam irgi skirta 5000 eurų baudą, taip pat dėl sulaikymo sumažinant ją šimtu eurų.

Su minėto teismo sprendimu nesutiko nei prokuratūra, nei nuteistieji ir nuosprendį apskundė Klaipėdos apygardos teismui.

Prokuratūra prašo griežtesnių bausmių, o nuteistieji tikisi visiško išteisinimo.

Bylą nagrinėjanti Klaipėdos apygardos teismo kolegija, kurią sudaro teisėjai Regina Bertašienė, Savinijus Katauskas ir Kristina Baškienė, atsižvelgė į tai, kad pirmosios instancijos teisme byla buvo nagrinėta neviešame teismo posėdyje. Todėl teisėjai nutarė, jog ir apeliacine tvarka byla turi būti nagrinėjam neviešai. Pirmasis posėdis numatomas ketvirtadienį.

Lietuvos antidopingo agentūra antradienį savo socialiniame tinkle pranešė dešimčiai metų diskvalifikavusi B. Vyšniauską. Jis diskvalifikuotas už tai, kad pažeidė taisyklių 2.8 punktą, t.y. paskyrė sportininkams draudžiamąjį metodą. Diskvalifikacijos pabaiga nurodoma 2030 m. sausio 15 d.

Klaipėdos miesto sporto centre „Viesulas” treneriais dirbę B. ir R. Vyšniauskai šalių susitarimu balandį pasitraukė iš šių pareigų.


  2020-06-03

  3 komentarai “Dopingo byla ir apygardos teisme bus nagrinėjama neviešai”

  1. AvatarMIKIS (IP: 195.14.182.145)

   GEDA ka cia siekia irodyti kad eismai teisingi kad kad vienos versijos galimai galimai ir galimai tai nuotraukose ten puse jo cio vaistu vitaminai teroksinas skydliaukes hormonas migdomieji o kas dabartiniais laikais negyvena ant raminanciu tik pamanyk rado lagamineli ir zmogu reik uztampyti sutrypti kai tuo metu furom varo narkotikus rimtus ir zudo tikrai zuo jaunas sielas ir kunus .GEDA KLAIPEDAOS VALDZIAI KAD NEGALI APGINI SAVO GARBES PILIECIO KAIP SUTRYPE DVIRACIU SPORTA SU NARSUCIU DUMBAUSKU TAIP DAB STANGINE SU BRONIUMI VYSNIAUSKU ,TEISINGI KAM REIKALINGI SVEIKI SPORTINKAI GERIAU KRUVA NARKOSU SU PRIKLAUSOMYBE

  2. Avatarkodeksas (IP: 78.61.173.25)

   galimai gabeno, galimai naudojo, galimai dar kaažkas, turint tikslą… Vien tik keliamos hipotezės. Absurdas… Kur milijonus vagia, tuos kažkaip išteisina.

  3. AvatarHenka (IP: 78.57.199.170)

   Na ir ko tuo siekiama? turėjo, gal platino. vežė….. Gal žmones šaudė?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt