P0

Regionas

Kretingos rajone – pirmieji gyventojų iniciatyvų rinkimai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-04


Kretingos rajono gyventojai pirmą kartą gali balsuoti ir nuspręsti, kurias pačių rajono gyventojų pateiktas iniciatyvas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, turėtų įgyvendinti Kretingos rajono savivaldybė.

2020-ųjų pradžioje startavus Gyventojų iniciatyvų projektui, tapusiam įrankiu gyventojams patiems tiesiogiai skirstyti dalį savivaldybės biudžeto, rajono gyventojai pasiūlė beveik pusšimtį idėjų.

Gyventojai siūlo sutvarkyti ar įrengti paplūdimius, parkus, užžėlusius tvenkinius, įrengti fontanus, universalius sporto aikštynus, automobilių stovėjimo aikšteles, sukurti naujas poilsio, laisvalaikio ir pramogų zonas, gatvių ir dviračių takų apšvietimą, remontuoti kelius, žvyrkelius, šaligatvius, įkurdinti Kretingos istoriją simbolizuojančias skulptūras ir kitus objektus, kurie ne tik padarytų rajono gyventojų kasdienybę patogesnę, bet ir patrauktų turistų dėmesį.

„Šiemet pirmą kartą pakvietėme žmones įsitraukti, siūlyti ir spręsti, ko jiems labiausiai reikia Kretingos rajone. Jau dabar galiu drąsiai tvirtinti, kad dalyvaujamojo biudžeto principas mūsų rajone sulaukė sėkmės – didelio aktyvumo, susidomėjimo, beveik pusės šimto pačių žmonių pasiūlytų idėjų. Gyventojų idėjos taip pat atskleidė bendrą vaizdą, ko žmonėms trūksta, kokių permainų viešosiose erdvėse jie tikisi. Tikiu, kad net ir nelaimėjusios idėjos taps kryptimis formuojant savivaldybės planus“, – pranešime cituojamas Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius.

Galutinį sprendimą, kurių idėjų labiausiai reikia Kretingos rajone, priims tik rajone gyvenamąją vietą deklaravę, ne jaunesni nei 16-os metų gyventojai. Jie gali rinktis iš 43 idėjų pasiūlymų, kuriuos patvirtino iš Savivaldybės tarybos narių, administracijos specialistų ir visuomeninių organizacijų atstovų sudaryta darbo grupė. 4 pasiūlymai, neatitikę Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, projektų idėjų atrankos ir finansavimo tvarkos reikalavimų, tolimesniame atrankos etape nedalyvauja.

Balsavimui skirtas visas mėnuo – iki liepos 1 d. Savo valią gyventojai gali išreikšti internetu savivaldybės tinklalapyje https://balsuok.kretinga.lt/ arba popierine kortele Kretingos rajono savivaldybės administracijoje. Interneto prieigos neturintys žmonės kviečiami balsuoti artimiausioje bibliotekoje, kur jie gali naudotis nemokamu internetu ir sulaukti bibliotekininko pagalbos.

Didžiausio gyventojų palaikymo sulaukusias iniciatyvas įgyvendins Kretingos rajono savivaldybės administracija. Laimėjusių idėjų įgyvendinimas bus 100 proc. finansuojamas savivaldybės biudžeto lėšomis.


  2020-06-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt