P0

Verslas

„Grigeo Klaipėda“ atnaujina veiklą (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-05


Žaliavą gofruotam kartonui gaminanti „Grigeo Klaipėda“ penktadienį pasirašė sutartį su uostamiesčio savivaldybės valdoma AB „Klaipėdos vanduo“ dėl nuotekų valymo veiklos atnaujinimo ir dar šiandien atnaujins gamyklos darbą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Pirmiausia, tai gera žinia mūsų darbuotojams – po 3 savaičių priverstinio gamybos sustabdymo jie galės sugrįžti į darbo vietas. Šiandieninėmis krizės nuotaikomis jaučiame dar didesnę pareigą jas išlaikyti, tad labai tikiuosi, jog tai ir pavyks padaryti. Taip pat džiaugiamės sklandžiu darbu su „Klaipėdos vandeniu“, kuris operatyviai įvertino bendrovės atliktus darbus“, – pranešime spaudai cituojamas „Grigeo Klaipėda“ vadovas Tomas Eikinas.

Įgyvendinant prisijungimo sąlygas įrenginių prisijungimo vietoje „Grigeo Klaipėda“ įrengė automatinį mėginių semtuvą, įdiegė ph, drumstumo, temperatūros matuoklius bei nuotolinį matavimo ir apskaitos prietaisų duomenų perdavimą į „Klaipėdos vandens“ SCADA sistemą.

Minėtosios sutarties sąlygose nurodoma, kad „Grigeo Klaipėda“ nuotekas „Klaipėdos vanduo“ valys vieną mėnesį, o po jo bus vėl grįžtama prie diskusijų stalo.

„Suprantame „Klaipėdos vandens“ situaciją – jų įrenginiai nėra techniškai pritaikyti išvalyti gamybines nuotekas. Mes radome sprendimą, kaip palengvinti „Klaipėdos vandens“ įrenginiams tenkantį darbą – Dumpiuose esančiais savo įrenginiais iš dalies išvalyti nuotekas prieš perduodant jas į „Klaipėdos vandens“ nuotekų tinklus galutiniam išvalymui. Tačiau tam būtinas Klaipėdos prokuratūros bei kitų atsakingų institucijų įsiklausymas bei draudimų panaikinimas, kuris leistų mums išsaugoti tiek įmonę, tiek sukurtas darbo vietas“, – sako T. Eikinas.

Gegužės viduryje Klaipėdos prokuratūra nepatenkino „Grigeo Klaipėda“ prašymo leisti atlikti statybos darbus Dumpiuose esančių valymo įrenginių teritorijoje, o teismas laikinai apribojo įmonės nuotekų valymo įrenginių veiklą.

„Klaipėdos prokuratūra neuždraudė derinti techninį projektą statybos leidimui gauti, tad tai šiuo metu ir darome. Parengėme techninį statybų projektą, deriname jį su atsakingomis institucijomis ir tikimės, kad galiausiai sugrįšime į įprastą darbų ritmą“, – teigia T. Eikinas.

„Esminis šios laikinosios sutarties skirtumas nuo ankstesnių keturių yra tas, kad atsiranda suminė tarša, tai reiškia, kad yra ribojama vienos paros ir vieno mėnesio suminė tarša. Tai reiškia, kad išnaudojus mėnesio taršą sklendė yra uždaroma ir
nuotekos nepriimamos“, – Klaipėdos savivaldybės pranešime spaudai cituojamas AB „Klaipėdos vanduo“ vadovas Benitas Jonikas.

Teigiama, kad miesto valymo įrenginiai, kuriuos eksploatuoja AB „Klaipėdos vanduo“, nuo sausio pradžios, valydami ir „Grigeo Klaipėda“ nuotekas, dirbo maksimaliais pajėgumais. Tuo metu „Grigeo Klaipėda“ tarša viršijo normas, aptartas prisijungimo sąlygose. Dėl to „Klaipėdos vanduo” nuotekų iš „Grigeo Klaipėda“ nebepriėmė nuo gegužės 14-osios.


2020-06-05

4 komentarai “„Grigeo Klaipėda“ atnaujina veiklą”

  1. Eikinas darbo vietomis bando paspausti. Savo savkninką darbo vietomis ir mažesniu pelnu paspauskit.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt