P0

Mums rašo

„Grigeo Klaipėda“ darbuotojų kreipimasis į visuomenę (46)

Atvira Klaipėda

Asta Tumaitienė, AB „Grigeo Klaipėda“ darbuotojų profsąjungos pirmininkė
2020-06-05


Prieš 5 mėnesius, t.y. sausio 7 d., mūsų įmonę AB „Grigeo Klaipėda“ sudrebino aplinkosaugos skandalas, kuris sukėlė didelę nuostabą, paniką ir sumaištį darbuotojų kasdienybėje bei mintyse. Po pareigūnų apsilankymo įmonėje liko slogi nuotaika ir daug klausimų. Greitu metu sulaukėme vadovybės bendro susirinkimo, kuriame buvo išaiškinta, kas įvyko ir kaip toliau dirbsime. Tapo kiek aiškiau, bet kolegų veiduose atsispindėjo nerimas ir nežinomybė.

Sutinkame, kad žala gamtai negali būti pateisinama, o klaidos privalo būti ištaisytos. Tačiau šie klausimai skirti teisėsaugai ir atitinkamoms institucijoms. Labiausiai apmaudu, kad visoje šioje virtinėje su AB „Grigeo Klaipėda“ turi dalyvauti 165 dirbantys šios įmonės darbuotojai. Pripažinsime, kad skaitydami skaudžius ir piktus gyventojų komentarus ar girdėdami visuomenės veikėjų pasisakymus, esame skaudinami, tapatinami su blogiečiais, savu laiku vykdžiusiais blogus darbus.

Už nutikusį įvykį nėra atsakingi visi įmonės darbuotojai. Dirbome ir vis dar dirbame, tikėdami šia įmone ir jos vertybėmis. Turime daug gerų specialistų, teisingai ir nuoširdžiai atliekame savo darbą, bet esame suvokiami kaip aplinkosaugos skandalo visuma. Šį klausimą turėtų spręsti teisėsauga ir jis liečia tik kelis atsakingus asmenis. Visi likusieji nenusipelnė kaltinimų, kurie skaudina ne tik juos, bet ir jų šeimos narius. Darbo vieta kiekvienam iš mūsų yra labai svarbi. Turime savo įsipareigojimus, išlaikome šeimas ir tikime savo darbu. O formuojamas vaizdas, kad visuomenininkai, politikai ir kitos institucijos kaltina visus darbuotojus, dar baisiau, prašo uždaryti įmonę ir viską piešia juodomis spalvomis.

Prašome visuomenės pagarbos ir supratingumo. Kai kas laidosi kaltinimais dėl savo asmeninių interesų, tikisi taip atkreipti į save dėmesį, o iš tikrųjų skaudina niekuo dėtus darbuotojus. Mes nepritariame žalos gamtai darymui, tačiau negalime atsakyti už kitų asmenų klaidas, todėl viliamės ir toliau turėti galimybę dirbti.


2020-06-05

46 komentarai “„Grigeo Klaipėda“ darbuotojų kreipimasis į visuomenę”

 1. Nuo 1999–ųjų porą metų G.Pangonis buvo „Bitės GSM“ generaliniu direktoriumi. Oficialiai skelbta, kad jis atsistatydino šalių susitarimu nesutapus pozicijoms dėl tolesnės bendrovės strategijos.
  Vis dėlto, 2000 09 14 „Verslo žiniose“ rašyta, jog „Bitės GSM“ akcininkas Danijos telekomas „Tele Danmark“ iš bendrovės generalinio direktoriaus pareigų G.Pangonį atleido dėl bendrovės turto švaistymo – buvo kalbama, jog G.Pangonis iš „Bitės GSM“ patalpų buvo išlydėtas su apsauga.
  VŽ žiniomis, jo atleidimo priežastis buvo įtartinos įvairių pirkimų sutartys. „Bitės“ akcininkams įtarimų kėlė įmonės pastatus statančių ar rekonstruojančių statybos bendrovių parinkimas, automobilių pirkimas, telekomunikacijų ryšių bokštų statybos.
  Kai kurie VŽ šaltiniai teigia, jog už panašius nusižengimus G.Pangonis buvo priverstas pasitraukti ir iš „Lietuvos telekomo“.

 2. Kartonk bendrovė „Grigeo“ net kelerius metus nuotekomis teršė gamtą. Paaiškėjo, kad iš bendrovės naktimis sklinda baisi smarvė, o nevalytos nuotekos patenka tiesiai į Kuršių marias. LNK žinių tarnybai situaciją pakomentavo pats „Grigeo“ prezidentas Gintautas Pangonis.
  „Kiek aš žinau, įvyko gedimas. Kiek aš žinau, gedimas buvo turbūt vienkartinis. Jį perjungė į „Klaipėdos vandenis“, tad šiuo metu jau niekas nevyksta. Bandoma ištaisyti tuos gedimus“, – LNK žinioms sakė G.Pangonis. Tai taip išeina, kad visi meluoja? Pradedant nuo paprasto darbininko iki Pangonio.

 3. Jei su tokiom vertybėm (nematau, negirdžiu, tyliu, tik leiskit dirbti), tai galite ir nesiguosti.
  Ne profesinė sąjungos darbas įmonės savininkų ir vadovų veiksmus pateisint. Ir ne Pangonio ar Eikino rankomis šitiek metų naktimis sukinėdavote sklendes.

 4. Visa bėda su jumis yrs ta, jog visi jūs esate bailiai!!! Sėdite savo posteliuose gaunata tas purvinas kapeikas ir bijote žodelį pralement… jūsų miestą teršia, vandenį teršia, o jum tik skatikai rūpi!darbuotojų kreipimasis? Ar nors vieną tą darbuotoją apklausėte? Ar nuomonių jų išklsusėte? Šikat čia dabar į kelnes o tam kas labiau turėtų šikt ant jusų yra nusispjaut!

 5. Tramvajų studijai išleidžia 0,5 mln o tyrimams dėl galimybes įrodyti kalte ir gaut 60 mln ( kaip skelbė viešai ) tik 15 tuk. !!!! Absurdas 🙂 ar jau žino kad nieko neįrodys ir neverta pinigu leist

 6. Juk niekas nesako, kad visi darbuotojai kalti. Manau galimai kalti yra tie, kuriems yra pareikšti įtarimai. Tai jūsų vadovai. Bet jie jums toliau formuoja vertybes, kaip sakote “Dirbome ir vis dar dirbame, tikėdami šia įmone ir jos vertybėmis”. Kaip galima tikėti jais, jeigu Jie ir toliau dirba pas jus.

  • Tai kad ir nedirba! Su skandalu atleisti praeitais metais, o dabar teisiamųjų suole sėdi nes aferas dare įmonėje. Apie tai viešai irgi kalbėti nepatogu kai kam

  • Tu ir vėl meluoji. Kartoną gaminančios įmonės „Grigeo Klaipėda“ vadovas Tomas Eikinas penktadienį patvirtino, kad teisėsauga jam yra pareiškusi įtarimus. Dėl Kuršių marių taršos nevalytomis atliekomis bendrovėje „Grigeo Klaipėda“ prokurorai trečiadienį pareiškė įtarimus kartono, higieninio popieriaus ir medžio plaušo plokščių gamybos grupės „Grigeo“ didžiausiam akcininkui ir vadovui Gintautui Pangoniui. Šią informaciją „Grigeo“ išplatino per „Nasdaq“ Vilniaus biržą.Pasak jos, įtariamieji, tarp kurių yra buvęs direktorius, operatorius bei asmuo, vadovavęs nuotekų valykloje, parodymų nedavė, bet neatmetė galimybės juos duoti ateityje.Iki dabartinio „Grigeo Klaipėda” vadovo Tomo Eikino šias pareigas apie pusmetį ėjo Robertas Krutikovas (dabar UAB „Grigeo investicijų valdymas“ generalinis direktorius).

 7. Grigeo Dumpiu kompleksas sustabdytas ir uzplombuotas nuo sausio 8 🙂 net neduoda leidimo jiems viena vamzdi prasikast. Tai tegul dabar ieško kitu smirdaliu

  • Aiste, jus nori ne viena vamzdį kaip Jūs sakote prasikasti, jus norite pradėti naudoti areštuos valymo įrenginius ir toliau smardinti miestą. O gal ten dar kokių yra paslėptų vamzdžių, per kuriuos butų galima išleisti nevalytas nuotekas. Juk pasirašėte sutartį su Klaipėdos vandenys, tai dirbkite ramiai.

  • Tai ir dirbtų jei Klaipėdos vandenys nešokdinktu 🙂 o tai šiandien leidžiam dirbt rytoj nebe, kaip dėdes pasako taip ir daro.

 8. Nustatėme, kad įmonė žinodama, kad leidžia nevalytas nuotekas, imituoja veiklą, jog jie kontroliuoja šių nuotekų kokybę. Jie ima švaraus vandens mėginius ir tokiu būdu klastoja laboratorinius tyrimus“, – komentuoja G. Skersinskytė Kas gali paneigti, kad taip nebus daroma ir dabar.

 9. Manau, tie, kurie bent šiek tiek įsigilinę į pačią situaciją, suvokia, jog 90% šio skandalo išpūsta žurnalistų. Reikia būti labai jau neišprususiam, kad pasimauti ant šios piaro bangos. Visi pamiršta kokią naudą šis fabrikas darė ir daro regionui ir Lietuvai. Aš tikiu teisine sistema ir nekaltumo prezumpcija!

  • Prokurorai vamdžio nerado ? Labai tikiuosi , kad bauda už Lietuvos gamtos teršimą bus tokio dydžio jog teršėjas bankrutuos . Aš taip pat pasitikiu teisėsauga .

  • Klausiau 🙂 Vyriausybė , prokuratūros prašymu , skyrė ar ne 15 tūkstančių eurų nepriklausomiems tyrimams atlikti. Baigsis karantinas ir ….Pasaulinė pandemija turi suvaržymus , bet jie baigsis . Teršėjai turi būti nubausti .

  • 15… Koks specialistas už tiek atliks kompetentingą darbą…

  • Na taip , čia ne tramvajaus studijos už 0,5 milijono 🙂

  • Kokia nauda daro šis fabrikas? Kad nuotekas nevalytas leido į kuršių marias nuo 2004 metu ar net anksčiau!!! Kad nenori bendradarbiauti su prokuratūra ir greičiau bandyti padengti padaryta žalą. Kad toliau meluoja ,kad miesto centre planuoja valyti nuotekas. Tai ką gero tas fabrikas?

  • Blogai butu jei nebendradarbiautu, bet buvo straipsniai, kad bendradarbiauja

  • Jeigu vyktu bendradarbiavimas, tai jau būtų paskaičiuota ir pradėta dengti bauda, nes tokiu atveju yrapripažįstama ir atskleidžiama visa tiesa, kiek metų ir kokios srutos buvo pilamos į marias. O dabar taip nėra. Tai reiškia, kad nėra bendradarbiavimo su prokuratūra.

  • Gi reikia drįsti dar taip nusišnekėti. Visi Jūs supuvę iš vidaus. Miesto gyventojai neturėjo kuom kvėpuoti, kaltų nerasta. PPP matyt negyveni rajuonuose kur smirda? Geda turėtu būti taip kalbėti.

 10. Paskaičiau iki sakinio ….tikime šios įmonės vertybėmis ….. Žinote , eikite gatvių šluoti daugiau turėtumėte mano pagarbos . Teršėjai turi bankrutuoti .

  • Kokie jūs pikti žmonės. Suprantate, kad tie žmonės nežinojo ir dirbo puoselėdami vertybes. Vertinate trumparegiskai ir taip kaip jums reikia.

  • gal galite konkrečiai kokias vertybes puoselėjo nežinantys darbuotojai ?

  • Komandiškumo, profesionalumo, atsakingumo verybes puoselėjo. O jei du iš daugiau nei 160 prisidirbo, kuo kalti šaltkalviai, elektrikai, administracijos specialistai? Leiskim dirbt, protingai

  • Gerbiamieji , gaila nesate įmonės savininkai 🙂 Savininkas gaudavo apdovanojimus už ekologišką produkciją 🙂 Teršėjai turi būti nubausti , o tokie šaunūs darbuotojai darbo tikrai ras . Įmonės jūsų laukia . Manau , dabar kada jau žinote , turėsite savigarbos nedirbti tokiam darbdaviui ? Nes jūsų ,mano nuomone tų, kurie sukrovė turtus , taip pat nesaugojo ir nevertino . Ar savininkas galvojo kas bus Jums paaiškėjus kaip gaminama ” ekologiška produkcija ” ?

  • Ne vienas savininkas, jų šimtai, net ir darbuotojai. Turtus krovėsi nesąžiningi darbuotojai, skaitykiye apie tai spaudoje.

 11. Profsąjunga yra, nes akcine bendrove. nėjau žmones negali pasisakyti kaip jaučiasi. Puse miesto piarinasi, o darbuotojai turi tylėti?

 12. Ar yra tokia AB „Grigeo Klaipėda“ darbuotojų profsąjunga, nes nėra jokių duomenų apie juos. Vėl kažkas yra kuriama iš grigeo pusės. Netikiu , nei vienu žodžiu, kad tik keli žmonės žinojo. 

  • Yra, Klaipėdos kartono darbuotojų profesinė sąjunga

 13. Užuojauta. Ant šios temos kaikas sėkmingai išjos į Seimą, dar labiau dėl to apmaudu.

  • Vamzdžio nebuvo , gyventojai smarvėje negyveno , prokuratūra ” nieko nerado ” , gamtos neteršė ? Tūkstantinė minia miestiečių šiaip sau buvo išėję į eiseną ?

  • Ir tris savaites žmonės nesiskundė smarve? Skundėsi, tik kažkodėl trynė iš fb pranešimus, nes nepatogu, kai niekas nepasikeitė kvapų klausimu, o fabrikas stovėjo. Akli jūs.
   Smirdėjo, smirdės, nes ne ten ieškot. Kodėl tos “avelės” Brandą pamiršo? Nes nepatogu.

  • Aš ten gyvenu . ” viešo tuliko ” smarvės apie mėnesį nebuvo . Man nereikia jokio FB .

  • Viešo tūliko kvapo nėra, nes vėjas iš kitos pusės, pažiūrėkit orų istoriją. Nesibarkim

  • Mano buto langai yra ” pavėjui ” iš kurios nori pusės . Smarvės nebuvo , nes rytais darau mankštą prie atviro lango .

  • Taip smirda kai karšta net miegot neeina. Į jūsų peikiamas Grigeo stovėjo. Tai ko visi tylėjo 🙂 nepatogu buvo rėkti

  • Aiste, supraskit, nepatogu pripažint, kad smirda ne grigeo, o įmonių kompleksas Dumpiuose 🙂 ir liūdna, ir juokinga

  • Ir Grigeo smirdėjo, kol sukinėjant sklendžių už rankų nepagavo. Neatsiprausit nuo savo šūdo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt