P0

Verslas

„Mars Lietuva“: pramogaudamas gamtoje prisidėk prie jos švarinimo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-05


Minint Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, bendrovė „Mars Lietuva“ birželio mėnesį organizuoja akciją, kuria siekiama nors iš dalies kompensuoti šiemet dėl karantino prarastą švarinimosi iniciatyvą „Darom“. „Mars Lietuva“ iniciatyvos metu įmonės darbuotojai skatinami daugiau laiko praleisti gamtoje ir tuo pačiu metu aprinkti lankomose vietose randamas šiukšles.

„Mars Lietuva“ archyvo nuotr.

„Kai žmogus vaikštinėja gamtoje, nėra sunku pasilenkti ir pakelti vieną kitą šiukšlę. Norėdami išnaudoti šią žingsniavimo bei aplinkos švarinimo sinergiją, pakvietėme darbuotojus dažniau susitikti gamtoje nedidelėmis grupelėmis ir tuo pačiu metu išnešti po maišelį šiukšlių. Taip pat norisi po pandemijos nulemto sąstingio vėl pažadinti darbuotojų azartą švarintis, kuris įsižiebdavo ankstesniais metais, akcijų „Darom“ metu. Anksčiau švaros mėnesiu buvo tituluojamas balandis, o mes skelbiame švaros birželį ir ne tik – tikimės apskritai ugdyti visų didesnę atsakomybę gamtos atžvilgiu“, – pranešime cituojamas „Mars Lietuva“ Korporacinių reikalų vadovas regionui Mindaugas Rupšys.

Pasak M. Rupšio, dėmesys gamtai ir aplinkosaugai – svarbi „Mars Lietuva“ atsakingo verslo dalis. Įmonė nuolat siekia ambicingų tikslų aplinkosaugos srityje. Gamyklos veikla vykdoma be atliekų, išvežamų į sąvartyną, vandens sunaudojimas gamyboje, palyginti su 2008 m., sumažintas 50 proc., o energijos suvartojimas vienai produkcijos tonai pagaminti sumažintas 30 proc. Nuo 2012 m. „Mars Lietuva“ naudoja vien žaliąją energiją.

Birželį organizuojama gamtos švarinimo akcija „Mars Lietuva“ prisideda prie anksčiau šį pavasarį paskelbtos Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos iniciatyvos „Iš gamtos – po šiukšlę“, kuria taip pat buvo raginama, pavieniui lankantis gamtoje, pagelbėti jai aprenkant šiukšles.

„Mars Lietuva“ darbuotojai tvarkytinas vietas galės surasti, naudodamiesi „Darom“ programėle.

Įmonės darbuotojai, prisidėję prie akcijos ir į „Mars Lietuva“ feisbuko paskyrą įkėlę nuotraukas su savo surinktomis šiukšlėmis, bus apdovanoti smulkiomis dovanomis. Akcija vyks iki birželio 30 d.

Gamtos tvarkymo akcija – ir platesnės „Mars Lietuva“ iniciatyvos „Žingsniuokime per vasarą“ dalis. Ragindama kasdien nužingsniuoti po rekomenduojamus 10 tūkst. žingsnių, įmonė kviečia darbuotojus žingsniuoti, fiksuoti žingsnių duomenis ir kas savaitę juos registruoti bendroje duomenų bazėje. Šio „žingsnių turnyro“ nugalėtojai paaiškės rugpjūčio pabaigoje.

Jungtinių Tautų beveik prieš pusšimtį metų paskelbta Pasaulinė aplinkos apsaugos diena minima birželio 5-ąją.


  2020-06-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt