P0

Švietimas

Trims Klaipėdos universiteto studijų programoms – kokybės įvertinimas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-05


Penktus metus iš eilės vykdomo projekto „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklai įteikti aštuonioms inžinerinės ir IT pakraipos studijų programoms. Tarp laimėtojų – trys Klaipėdos universiteto studijų programos: chemijos inžinerijos, informatikos inžinerijos ir elektros inžinerijos bakalauro programos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Investors‘ Spotlight“ programa skatina nuolatinį studijų programų tobulinimą bei bendradarbiavimą tarp užsienio investuotojų ir aukštųjų mokyklų. Šiais metais pirmą kartą studijų programų peržiūros vyko kiek kitaip nei įprasta – gyvus susitikimus pakeitė virtualūs. Taip pat, atsižvelgiant į regione veikiančių užsienio investuotojų poreikius, šiemet projekto vertintojų dėmesys buvo skirtas ne tik inžinerinėms, bet ir IT srities studijų programoms.

„Investor‘s Spotlight peržiūros šiemet buvo nukreiptos ne tik į inžinerines specialybes, bet ir IT sritį. Taip siekiame skatinti šių studijų rinkimąsi abiturientų tarpe, nes kvalifikuotų inžinerijos srities bei informacinių technologijų specialistų, kuriuos Lietuva gali pasiūlyti čia ateinantiems užsienio investuotojams jau trūkta. Būtina spręsti paklausių darbuotojų trūkumą, kitaip Lietuvos konkurencinis pranašumas mažės“, – pranešime cituojamas Mantas Katinas, „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius.

Švietimo vidus

Projekto metu kartu su verslo atstovais peržiūrimas studijų programos turinys bei mokymo metodai, pateikiamos rekomendacijos aukštosioms mokykloms dėl programos tobulinimo priemonių, siekiant ugdyti studentus pagal darbo rinkos poreikius.

Į peržiūrų darbo grupes įsitraukė atstovai iš daugiau nei 50 skirtingų užsienio ir Lietuvos kapitalo įmonių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Visagine. Iš viso buvo peržiūrėtos 9 studijų programos.

„Suprantame, kad studentų ugdymas nėra tik universiteto atsakomybė – šis procesas turi jungti visas suinteresuotas puses, nuo mokyklos iki verslo įmonių bei vietos bendruomenių. Dalyvaudami studijų programų peržiūroje matome abipusę naudą: mūsų inžinieriai ne tik dalinasi savo ilgamete gerąja patirtimi ir įžvalgomis, bet turi dar vieną progą patobulinti jau esamus procesus įmonėje, tuo tarpu studijų programose sustiprės sąveika tarp praktikos, mokslinių tyrimų ir teorijos, jos bus arčiau tikrų veiklos procesų. Tikimės, kad verslo įmonių indėlis į studijų programų peržiūrą bei atnaujinimą bus reikšmingas žingsnis pirmyn, ir studentai, pasirinkę inžinerines specialybes Klaipėdos universitete, savo karjerą pradės ir tęs Klaipėdos krašto įmonėse,“ – teigia UAB „Neo Group“ Personalo ir komunikacijos direktorė Rūta Žilienė.

Į studijų programos peržiūrą įtraukiami susijusio sektoriaus užsienio ir Lietuvos kapitalo įmonių atstovai. Programoms, kurioms parengiamas tobulinimo planas, atsižvelgiant į verslo įmonių rekomendacijas, suteikiamas „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklas. Daugelis šį kokybės ženklą gavusių aukštųjų mokyklų programų sulaukia didesnio abiturientų susidomėjimo, per pastaruosius metus stojančiųjų skaičius į įvertintas programas augo net iki 77 proc.

2020 m. „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklu apdovanotos studijų programos:

1. Vilniaus kolegijos Elektronikos inžinerijos profesinio bakalauro programa

2. Vilniaus Gedimino technikos universiteto Mechatronikos ir Robotikos bakalauro programa

3. Kauno technologijos universiteto Automatikos ir valdymo bakalauro programa

4. Kauno technologijos universiteto Informatikos bakalauro programa

5. Kauno technikos kolegijos Medžiagų apdirbimo inžinerijos profesinio bakalauro programa

6. Klaipėdos universiteto Elektros inžinerijos bakalauro programa

7. Klaipėdos universiteto Informatikos inžinerijos bakalauro programa

8. Klaipėdos universiteto Chemijos inžinerijos bakalauro programa.


  2020-06-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt