P0

Transportas

Ar Klaipėdoje atsiras vieta „dragams“? (2)

Eglė Puidokaitė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2020-06-06


Lietuvos policija kreipėsi į savivaldybių asociaciją dėl bendradarbiavimo siekiant užkirsti kelią nelegaliam lenktyniavimui miestų gatvėse, kadangi pastaruoju metu visoje šalyje buvo pastebėta, jog tokių nelegalių lenktynių daugėja. Policijos nuomone, būtų tikslinga savivaldybėse numatyti tokiam lenktyniavimui saugias vietas.

Ar tokia galėtų atsirasti Klaipėdoje – kol kas visiškai neaišku.

Mato Mačiulskio nuotr.

„Dragais“ vadinamos lenktynės Klaipėdoje paprastai rengiamos bent kelis kartus per mėnesį Kairių gatvėje, kelyje prie Naujosios perkėlos, taip pat, tikėtina, kad ir miesto centro gatvėmis bei Liepojos gatvėje, kur dar prieš kelis mėnesius dėl vairuotojo viršyto greičio buvo partrenktas žmogus.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos viršininko Mindaugo Džermeikos teigimu, tokiais atvejais policija tik atlieka savo pareigą – reaguoja į pranešimus apie nelegalių lenktynių vykdymą. Tačiau gana dažnai lenktynių vietose randami tiesiog stovintys automobiliai. Pareigūnas sutinka, kad tik baudimas neužtikrina efektyvaus problemos sprendimo.

„Iš tiesų mes esame orientuoti ieškoti kompromisų sudarant saugias ir legalias erdves lenktyniavimui, kuriose budėtų ir greitosios pagalbos ekipažas, ir gaisrinės ekipažas, būtų atitvarai nuo žiūrovų, tačiau už tokio pobūdžio lenktynių trasų sudarymą turėtų būti atsakingi šių lenktynių organizatoriai, kurie šiai dienai tik vykdo nelegalias lenktynes, bet už jų pasekmes neprisiima atsakomybės”, – sakė M. Džermeika.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus teigė, kad siūlymo įteisinti legalias lenktyniavimui skirtas vietas miesto valdžia nėra gavusi ir kol kas dar nėra svarstyta, ar mieste įmanoma sudaryti tokias galimybes.


2020-06-06

2 komentarai “Ar Klaipėdoje atsiras vieta „dragams“?”

  1. Praktikantė galėtų plėsti akiratį:tuomet žinotų,kad Kairių gatvėje pastarąjį kartą nuskambėjusios nelegalios lenktynės buvo ne drag {traukos},o – drift {šonaslydžio}…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt