Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-06-10 |
Siekiant mažinti atskirtį ir psichologiškai padėti šioms šeimoms, auginančios mažiau galimybių turinčius vaikus, Lietuvos jūrų muziejus ir Klaipėdos universitetas pradeda įgyvendinti projektas „Barjerų šalinimas vaikų reabilitacijoje: nuo korekcijos iki inkliuzinio bendradarbiavimo“. Šis projektas turėtų pagerinti psichomotorinių problemų turinčių vaikų ir jų šeimų medicinos, švietimo ir socialinių paslaugų kokybę Lietuvos ir Rusijos pasienio regionuose.
Delfinų terapijos metu bus siekiama šeimoms, auginančioms vaiką su negalia, suteikti kompleksinę socialinę psichologinę pagalbą.
Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė džiaugiasi, kad bus ne tik bendradarbiaujama su Lietuvos ir užsienio universitetais, tačiau numatyti ir tiksliniai konsultaciniai seminarai tėveliams bei specialistams, gilinantiems savo žinias vaikų reabilitacijoje, pirmą kartą Lietuvoje bus rengiamas ir tarptautinis mokslo festivalis vaikams, įrengti modernūs veiklų kabinetai, kurie leis išplėsti naujų paslaugų ratą ir prisidėti prie holistinės pagalbos šeimai, planuojama sukurti novatoriškas vaikų psichomotorinių problemų diagnostikos ir psichosocialinės reabilitacijos tyrimų laboratorijas.
Projektą vykdo keturios institucijos: Lietuvos jūrų muziejus, Klaipėdos universitetas, Vaikų psichoneurologinės sveikatos centras ,,Teremok” (Rusija, Kaliningradas), Baltijos federalinis Immanuelio Kanto universitetas (Kaliningradas).
Bendra tarptautinio projekto vertė – 640 260 EUR iš kurios 90 proc. sudaro paramos lėšos. Muziejui numatytas finansavimas sudaro 158 236,00 EUR. Projekto trukmė – 24 mėnesiai.
Parašykite komentarą