P0

Uostas ir jūra

Ką uoste daro hidrografai?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-10


Klaipėdos uosto direkcija savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook” tęsia pažintinį ciklą „Kryptis – jūra! ŽMONĖS“. Šįkart ji supažindina su žmonėmis, kurių rūpestis – prižiūrėti uosto akvatorijos gylį ir teikti apie ją duomenis.

Prieš dvidešimt metų Klaipėdos uosto akvatorijos didžiausias gylis siekė tik aštuonis metrus, tad į jį galėjo įplaukti tik žymiai mažesnės grimzlės laivai nei dabar, kai giliausia vieta laivybos kanale yra 15,5 m, o prie krantinių – 14 m gylis.

Prieš valant ar gilinant uosto akvatoriją savo darbą atlieka Uosto direkcijos gylių matavimo laivas „Lotas”, turintis modernią įrangą (echolotą, GPS, judesių jutiklį, garso greičio zondą) ir jo įgulą sudarantys hidrografai.

„Hidrografas yra toks žmogus, kuris matuoja gylius akvatorijose – vandenynuose, jūrose, visur. Visą uosto akvatoriją nuo jūros vartų iki Malkų įlankos mes turime išmatuoti vieną kartą per ketvirtį”, – sako Uosto direkcijos Uosto hidrografijos vadovas Raimondas Daukša.

Pagal hidrografų atliktų matavimų duomenis Uosto direkcijos Akvatorijos priežiūros ir aplinkosaugos skyriaus specialistai tikrina rangovų atliktų gilinimo ar valymo darbų kokybę ir apimtis. Planiniai batimetriniai matavimai atliekami uosto kapitono poreikiams, kad jis galėtų operatyviai reaguoti į dugno pokyčius. Gylių matavimo paklaida – tik 1-2 cm, „Loto” įranga vienu metu leidžia matuoti 512 taškų.

Sunkiausias hidrografų darbas vyksta grįžus į krantą – reikia aptikrinti terabaitus duomenų ir pateikti atsakymus, ar kokybiški atlikti gilinimo arba valymo darbai. Tai užima nepalyginamai daugiau laiko nei patys matavimai.

Beje, hidrografo specialybė įgyjama darbo metu – tokių specialistų neruošia jokia Lietuvos aukštoji mokykla. Dabar uoste dirba keturi hidrografai.


  2020-06-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt