P0

Verslas

Tarp populiariausių prekių dominuoja lietuviški maisto produktai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-10


Kasdien parduotuvėje rinkdamiesi prekes, vartotojai savo balsą atiduoda mėgstamiausioms. Šis vartotojų pasirinkimas jau 11-tus metus iš eilės sugula į vieną objektyviausių verslo apdovanojimų – projektą „Populiariausia prekė“.

Skelbiama, jog šiemet pristatomame „Populiariausių prekių 2019” sąraše – gausu naujovių. Sąrašą papildė 40 naujų prekių kategorijų, o pirkėjai kviečiami susipažinti su pilnu praėjusiais metais dažniausiai pirktų prekių sąrašų – jame net 195 prekės. Didelė dalis šių prekių prekybos centruose jau pažymėtos specialiu projekto karuliu.

Sąrašą „Populiariausia prekė 2019” Lietuvos prekybos įmonių asociacija sudarė, įvertinusi didžiųjų prekybos tinklų – „Maximos“, „Iki“, „Rimi“ ir „Norfos“ – pardavimų duomenis atrinktose prekių kategorijose. Palmiros Mart nuotr.

Sąrašą „Populiariausia prekė 2019” Lietuvos prekybos įmonių asociacija sudarė, įvertinusi didžiųjų prekybos tinklų – „Maximos“, „Iki“, „Rimi“ ir „Norfos“ – pardavimų duomenis atrinktose prekių kategorijose. Ar prekės pateks į populiariausiųjų gretas lemia tik vartotojai – sąraše tos prekės, kurių praėjusiais metais gyventojai nupirko daugiausiai. Atpažinti šias prekes prekybos centruose nesunku – didelė dalis šių prekių kaip ir kasmet pažymėtos specialiu „Populiariausios prekės“ projekto karuliu.

„Stebime kintančius vartotojų apsipirkimo įpročius, augančią sveikos mitybos tendenciją ir didėjantį pirkėjų sąmoningumą – visa tai paskatino „Populiariausios prekės“ sąrašą išplėsti. Pernai, siekdami dar objektyviau atspindėti pirkėjų pasirinkimą, į populiariausių prekių sąrašą įtraukėme per 40 naujų kategorijų, tarp kurių – ir ekologiški bei sveikatai palankūs produktai“, – pranešime cituojama Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Vainienė .

Aukšti reikalavimai 

Produktams, pretenduojantiems į „Populiariausios prekės“ apdovanojimus, taikomi aukšti kokybės ir gamintojo bei tiekėjo reputacijos reikalavimai. Atrinkusi perkamiausias prekes skirtingose kategorijose, asociacija šį sąrašą siunčia Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai bei Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai. Šios tikrina, ar nominuotos prekės per pastaruosius 24 mėnesius nebuvo sulaukusios nuobaudų už kokybę ir saugą.

„Po tokios griežtos patikros pradinis 200 kategorijų sąrašas sutrumpėjo 5 pozicijomis. Antrą vietą pagal pardavimus užėmusi prekė tokiu atveju nėra nominuojama – „Populiariausia prekė“ gali būti tik pirma“, – aiškina R. Vainienė.

Šiais metais buvo atnaujintas ir „Populiariausios prekės“ ženklo šūkis – „Populiariausia prekė – gera be reklamos“. Šūkiu siekiama akcentuoti pirkėjų dėmesį produktų kokybei ir pasitikėjimui gamintojais bei tiekėjais.

Verslo straipsnių visus kompas

Lojaliausi – lietuviškiems pieno produktams

Į 2019 m. populiariausių prekių krepšelį sudėjus visas perkamiausias prekes atrinktose kategorijose, jame atsidurtų 155 maisto produktai ir 40 kasdienio vartojimo prekių. Krepšelyje dominuotų Lietuvos gamintojų produkcija: 110 lietuviškų prekės ženklų ir 85 užsienio gamintojų.

„Vertindami pardavimų rezultatus, aiškiai pamatėme, kad labiausiai lietuviai pasitiki savo šalies maisto produktų gamintojais. Įvairūs pieno, grūdų, duonos produktai, makaronai, konservuoti gaminiai, mėsos gaminiai, šaldyti produktai, ledai, pomidorų padažai – tai kategorijos, kuriose užsienio gamintojams jau ne pirmus metus sunku konkuruoti su Lietuvos gamintojais. Šiose kategorijose pirkėjai yra atradę savo mėgstamus prekės ženklus, kurie ne vienerius metus triumfuoja „Populiariausios prekės” apdovanojimuose”, – prekių kategorijas, kuriose dominuoja Lietuvos gamintojai, vardija R. Vainienė.

Tačiau pirkėjų krepšeliuose netrūksta ir pamėgtų užsienio gamintojų produktų. Aliejus, kečupas, arbata, konservuoti kukurūzai ir žirneliai, krekeriai, manų kruopos, kava, sveriami saldainiai, žuvų užtepėlės ir konservai, saldūs ir riešutų kremai – tai dalis kategorijų, kuriose pernai dominavo užsienio gamintojų prekės.

„Populiariausių prekių“ sąrašas rodo, kad aplenkti lyderius nėra paprasta – atradę patinkantį produktą, pirkėjai neskuba jo pakeisti nauju. Tačiau pokyčių pernai buvo. Nauji prekių ženklai užėmė vietą tarp perkamiausių prekių tokiose kategorijose kaip kečupas, juodoji, vaisinė arbata, nealkoholinis alus“, – vardija projektą „Populiariausia prekė“ inicijuojančios Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė.

Kintantys vartotojų įpročiai asociacijai padiktavo ir kryptį, kokias naujas prekių kategorijas įtraukti į „Populiariausios prekės 2019” sąrašą. Ekologiškas pienas, daugiau baltymų turintis jogurtas, makaronai be glitimo, pieno produktai be laktozės ir šviežia paukštiena – prekės, kurios vis dažniau atsiduria pirkėjų krepšeliuose.

Šiais metais asociacija nusprendė suteikti grįžtamąjį ryšį ir patiems pirkėjams – galimybę susipažinti su visomis prekėmis, kurios Lietuvoje praėjusiais metais buvo perkamos dažniausiai. Visų 195 prekių sąrašą galima rasti čia.


  2020-06-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt