P0

Miestas, Svarbu

Iš socialinių darbuotojų – priekaištai dėl premijų (7)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-06-11


Klaipėdos socialiniai darbuotojai jau beveik du mėnesius laukia jiems pažadėtų premijų už darbą karantino metu. Ir nors pinigų yra, darbuotojus jie pasieks tik liepą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija dar balandžio pabaigoje pranešė, jog šalies savivaldybėms paskirstė 3 mln. eurų, kurie yra skirti socialinių darbuotojų premijoms už darbą per karantiną. Socialiniai darbuotojus nuspręsta paskatinti, nes jie, kaip ir medikai, teikė gyvybiškai svarbias paslaugas – padėjo senoliams, negalią turintiems žmonėms, socialines rizikas patiriančioms šeimoms.

Socialiniai darbuotojai ir per karantiną lankė savo klientus.

Pasidžiaugę, jog gaus premijas, uostamiesčio socialiniai darbuotojai pastaruoju metu sukruto, jog pinigai jų dar nepasiekė. Esą pinigus Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Klaipėdos savivaldybei pervedė, o pinigai guli jos sąskaitoje nejudinami, nes esą niekas nesiskubina dirbti.

Klaipėdos savivaldybės Planavimo ir analizės skyriaus vyriausioji specialistė Skaistė Kliaubienė patikino, jog tikrai niekas specialiai nevilkina pinigų pervedimo socialiniams darbuotojams, tiesiog formalios procedūros užtrunka.

Tam, kad pinigai, gauti iš ministerijos, būtų paskirstyti Klaipėdos socialinėms įstaigoms, o jų vadovai galėtų skirti priedus savo darbuotojams, reikia miesto tarybos sprendimo. Jo projektas miesto tarybai bus pateiktas šį mėnesį, berods, birželio 25 dieną. Kai bus tarybos sprendimas, toliau reikės pakoreguoti strateginį veiklos planą, metinį veiklos planą. Žodžiu, bus tvarkomi visi dokumentai, išleisti įsakymai ir pinigai socialinius darbuotojus pasieks liepą“, – teigė S. Kliaubienė.

Ji neneigė, jog Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pinigus paskirstė balandžio pabaigoje. Kodėl Klaipėdos miesto tarybai sprendimo projektas dėl pinigų paskirstymo nebuvo pateiktas gegužę, kai vyko net du posėdžiai?

„Nebuvo galimybės taip greitai tinkamai paruošti sprendimo projektą, nes reikia išlaikyti procedūras, gauti specialistų vertinimus ir panašiai“, – aiškino S. Kliaubienė.

Klaipėdos socialiniams darbuotojams už darbą karantino metu bus išmokėta 187,9 tūkst. eurų – tiek pervedė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Klaipėdos savivaldybės specialistai buvo paskaičiavę, jog paskatinti ir atsidėkoti visiems socialiniams darbuotojams, kurie dirbo ir per karantiną, reikia 288 tūkst. eurų, tad ministerija pervedė 65 proc. prašomos sumos. Teigiama, jog premijas gaus 340 uostamiesčio darbuotojų. Premijos dydį lems pareiginės algos dydis.

Keista, jog premijų mokėjimui reikia miesto tarybos sprendimo. Bet jei reikia, tai reikia. Tiesiog labai trūksta informacijos – komunikavimas iš savivaldybės galėtų būti geresnis. O kai informacijos trūksta, tada ir atsiranda jos nuotrupų interpretavimas“, – teigė Klaipėdos krašto socialinių darbuotojų asociacijos vadovas Saulius Liekis.


  2020-06-11

  7 komentarai “Iš socialinių darbuotojų – priekaištai dėl premijų”

  1. Avataršnipštas (IP: 86.100.103.155)

   Nebejuokinga….

  2. AvatarNa (IP: 78.62.163.87)

   „Nebuvo galimybės taip greitai tinkamai paruošti sprendimo projektą, nes reikia išlaikyti procedūras, gauti specialistų vertinimus ir panašiai“, – aiškino S. Kliaubienė.
   Ir ką čia reikia tinkamai paruošti? Kokios procedūros? Kokie specialistų vertinimai? Du mėnesiai? Už ką gaunat atlyginimą,ponia? Darbuotojams skirti priedai už sunkų darbą karantino sąlygom. Jau tą patį balandį turėjote viską sutvarkyti. Supercinizmas.

  3. AvatarDarbuotoja (IP: 213.103.101.219)

   O kodel Klaipedos lakstutes jau antra karta gauna,o biudzetine istaiga veluoja,tai neiti dirbt tada kol nebus priedai sumoketi ur viskas

  4. AvatarXXX (IP: 78.63.229.32)

   Priedu negauna ir Alytaus VSI Soc. paslaugu centro darbuotojai

  5. AvatarArnas (IP: 86.100.15.23)

   Šendiena kreipėmės į Aidą Kaveckį, gavom pažadą,kad pajudins atsakingus asmenis ir išspres šitą klausimą.
   Išanksto dėkojam ir tikim jumis.Sėkmės jums!

   • AvatarNe aidas (IP: 85.232.128.51)

    Tai jis jau sprendžiamas tarybos posėdžio ne pagreitins nebent Aidas K. sugebės pakeisti tarybos posėdžio data… 😀

  6. Avatar.... (IP: 90.131.41.172)

   Pinigus vyriausybė pervedė ? Stabdis Klaipėdos savivaldybė ? Čia tie kurie ” myli ” miestiečius ?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt