P0

Švietimas

Studentams paremti – šimtai tūkstančių eurų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-11


Kasmet per pusę milijono eurų įvairioms paramos iniciatyvoms ir stipendijoms skiriantis Klaipėdoje veikiantis LCC tarptautinis universitetas praneša, jog COVID-19 krizės akivaizdoje šio fondo ne tik nesumažino, bet ir ženkliai padidino.

Anot universiteto pranešimo, studentams jau išdalinta daugiau nei 600 tūkstančių eurų paramos, 100 tūkstančių eurų skirta naujoms stipendijoms ir įmokų atidėjimo programoms, taip pat visi studentai be išimties už artėjančius akademinius metus mokės 10 proc. mažesnes studijų įmokas. Tokiu būdu bendra finansinė parama studentams išaugo beveik iki milijono eurų.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Akademinio pažangumo stipendijos šiame universitete skiriamos akademiškai stipriems studentams, o finansinės reikmės pagalba skiriama indivišimtai tūkstančių eurų studentams paremtidualiai, atsižvelgiant tiek į studentų pažangumą, tiek į finansinę situaciją šeimoje.

Švietimo vidus

Tam, kad galėtų kasmet skirti mažiausiai po 500 tūkstančių eurų finansinei paramai, LCC yra įkūręs specialų fondą, prie kurio svariai prisideda ir universiteto rėmėjai visame pasaulyje. Asmenines stipendijas skiria ne tik pavieniai mecenatai, absolventai bei tarptautinės sudėties LCC Direktorių Tarybos nariai, bet ir įvairios organizacijos iš viso pasaulio. Tai suteikia galimybę finansiškai jautriems studentams kompensuoti nuo 10 iki 100 proc. visos studijų kainos.

Dėl viruso COVID-19 sukeltos krizės galimybės išvažiuoti vasaros atostogų metu dirbti į užsienį pagal universiteto kuruojamą „Work & Travel“ programą ir taip užsidirbti pinigų studijoms apmokėti iškart neteko per šimtą tai daryti planavusių universiteto studentų.

„Todėl buvo nuspręsta operatyviai imtis priemonių. Vien metinis finansinės paramos fondas buvo iškart padidintas 100 tūkst. eurų. Nedelsiant pristatytos ir naujos iniciatyvos, kurios turi padėti į keblią finansinę situaciją patekusiems arba ekonominius pandemijos padarinius dar tik pajausiantiems studentams ir jų šeimoms. Papildomai buvo pasiūlyta 10 proc. nuolaida studijų įmokoms už 2020-2021 akademinius metus visiems universiteto studentams – tiek sugrįžtantiems, tiek naujokams. Vien šios iniciatyvos vertė siekia per 200 tūkst. eurų“, – pranešime cituojamas universiteto rektorė dr. Marlene Wall.

Be to, kelis kartus buvo padidintas ir nenumatytoms aplinkybėms skirtas fondas, kurio lėšomis jau daugelį metų galėjo naudotis į keblią finansinę padėtį netikėtai patekę studentai – pavyzdžiui, darbo staiga netekus vienam iš jų šeimos maitintojų. Taip pat įsteigtas ir 100 tūkst. eurų įmokų atidėjimo fondas. Šiam fondui pinigų skyrė LCC Direktorių tarybos pirmininkas, verslininkas iš JAV Johnas McQuaigas, iniciatyvą dedikavęs ir fondą pavadinęs savo tėvo Douglaso J. McQuaigo vardu.

LCC tarptautinis universitetas jau daugelį metų siūlo ir keliolika rūšių stipendijų, tarp jų ir visokeriopą pažangių studentų skatinimą, taip pat ir stipendijas čia studijuojantiems nuosavos universiteto krepšinio komandos „Moose“ („Briedžiai“) žaidėjams.

Geriausiai LCC tarptautinio universiteto studijų finansavimo sistemos efektyvumą atskleidžia konkretūs šiomis priemonėmis pasinaudojusių studentų pavyzdžiai. Viena iš tokių – ukrainietė Yuliia Rusianovska iškart gavusi specialų Jaunojo mokslininko iš Ukrainos apdovanojimą, kuris garantavo jai net 90 proc. studijų įmokos kompensavimą. Be šio apdovanojimo, mergina dar gavo ir Rektoriaus lyderystės stipendiją, o tai ukrainietei užtikrino galimybę ateinančius trejus metus universitete studijuoti visiškai nemokamai.

„Šie dosnūs grantai man leido koncentruotis į studijas ir judėti savo svajonių link, ir visiškai nejausti nerimo bei spaudimo dėl to, kaip su šeima sugebėsime susimokėti už studijas. Ši universiteto parama mane motyvavo tapti aktyvesne LCC bendruomenės dalimi, pačiai prisidėti prie visuomeninių iniciatyvų, padėti dar glaudžiau burti tarptautinę universiteto bendruomenę ir kitaip prisidėti prie šio unikalaus universiteto kasdienio gyvenimo ir augimo“, – teigia Y. Rusianovska.

Kątik bakalauro studijas baigusi mergina jau yra priimta magistro studijoms Fordham universitete Niujorke.


  2020-06-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt