P0

Vasara

Vėl iškėlė mėlynąją vėliavą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-12


Penktadienį, oficialaus vasaros sezono Klaipėdos paplūdimiuose paskelbimo dieną, 2-osios Melnragės paplūdimyje vėl suplevėsavo mėlynoji vėliava – tarptautinis paplūdimio kokybės ženklas. Antroji Klaipėdai skirta mėlynoji vėliava bus iškelta Smiltynės paplūdimyje.

Smiltynės paplūdimys mėlynąja vėliava apdovanojamas ketvirtus metus iš eilės, o 2-osios Melnragės – trečius metus iš eilės.

Savivaldybės nuotr.

Kad Klaipėdos paplūdimiai poilsiautojus pasitinka deramai pasiruošę, patikino „Klaipėdos paplūdimių“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.

Anot jo, pajūryje pastatytos persirengimo kabinos, tualetai, suoliukai, gelbėtojų postai, atnaujintos apžvalgos aikštelės, riboženkliai, baigiami tvarkyti takai. Siekiama, kad ir toliau Klaipėdos paplūdimiai būtų patrauklūs visiems, turintiems judėjimo sunkumų, taip pat – šeimoms su vaikais.

Atskiri paplūdimių ruožai yra numatyti poilsiautojams, kurie į pajūrį nori atvykti su gyvūnais.

Ir šiemet daug dėmesio bus skiriama paplūdimių švarai, pliažuose dirbs smėlio valymo mašina. Visuose paplūdimiuose nuo 1-osios Melnragės iki Girulių, taip pat prie centrinės gelbėjimo stoties Smiltynėje poilsiautojai galės pasinaudoti dušu ar numalšinti troškulį gėlo vandens fontanėliuose. ­­

Paplūdimiuose, kurių bendras ilgis 14 kilometrų, 11-oje postų pasikeisdami šiemet budės 72 gelbėtojai.

Šie metai paplūdimių mėgėjams atneš ir pokyčių, kurie yra susiję su valstybės lygio ekstremalia situacija dėl koronaviruso infekcijos. Nuo kitos savaitės grįžtama prie normalaus gyvenimo, bet su išlikusiais įpročiais saugoti save ir kitus. Rekomendacijas, kaip saugotis ir saugoti kitus, primins paplūdimiuose (stenduose, per garsiakalbį ir kt.) skelbiama informacija.

„Mėlynoji vėliava – tai ne tik didžiulės miesto pastangos tvarkant ir nuolat prižiūrint savųjų paplūdimių būklę, bet ir didžiulė atsakomybė pateisinant šį garbingą apdovanojimą – įpareigojimą.(…) Tuo pačiu visi ir kiekvienas privalome prisiminti, kad koronaviruso grėsmės niekur nedingo ir, mėgaujantis jūra, kopomis, miškais prie jų, neturime ir negalime pamiršti asmeninės atsakomybės, laikytis saugaus atstumo, sanitarijos reikalavimų bei kitų būtinųjų saugumo priemonių“, – savivaldybės pranešime cituojamas Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

INFORMACIJA

Mėlynosios vėliavos programą vykdo tarptautinis Aplinkosauginio švietimo fondas, kurio koordinatoriai Lietuvoje – visuomeninė organizacija „Lietuvos žaliųjų judėjimas“.

Mėlynoji vėliava – tarptautinis paplūdimio kokybės ženklas, reiškiantis, kad čia yra viskas, ko reikia poilsiautojui – įrengta tinkama infrastruktūra, budi gelbėtojai, rūpinamasi švara ir aplinkosauga. Siekdamos gauti mėlynąją vėliavą, savivaldybės privalo įgyvendinti daugybę reikalavimų aplinkosaugos, saugumo ir paslaugų kokybės kategorijose. Ar jų laikomasi, tikrina užsienio ir vietiniai inspektoriai. Jei randama trūkumų, vėliava turi būti nuleidžiama. ­­


  2020-06-12

  Vienas komentaras apie “Vėl iškėlė mėlynąją vėliavą”

  1. AvatarPurviniausias pležas (IP: 78.57.218.198)

   tai Melnragė. O mėlyna vėliava yra nuperkama, nemulkinkite žmonių, mere. Sumoki 10 tūkst. eurų, ir turi tą vėliavą, taip, kad nesipūskite.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt