P0

Uostas ir jūra

Konsultuosis dėl SGD terminalo laivo pirkimo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-15


Valstybės valdoma AB „Klaipėdos nafta“ (KN) pranešė, kad pasitelks ir išorinius teisės ekspertus dėl plaukiojančios suskystintų gamtinių dujų (SGD) saugyklos su išdujinimo įranga įsigijimo.

KN paskelbė viešą rinkos konsultaciją dėl planuojamo teisinių ekspertų paslaugų pirkimo.

Teigiama, kad pasitelkus išorinius ekspertus bus svarstomos įvairios alternatyvos, ne tik dabar nuomojamos laivo-saugyklos „Independence“ įsigijimas. Martyno Vainoriaus nuotr.

SGD įstatymu KN yra įpareigota ne vėliau nei iki 2024 m. gruodžio 31 d. nuosavybės teise įsigyti plaukiojančiąją SGD saugyklą su išdujinimo įranga ir tapti jos valdytoja. Bendrovė turi pasirinkti ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą bei užtikrinti patikimą SGD terminalo veiklą iki 2044 m.

„Siekiant šių tikslų įgyvendinimo, bus pasitelktos trūkstamos kompetencijos, padėsiančios parengti laivo saugyklos su išdujinimo įranga įsigijimo bei valdymo ir priežiūros paslaugų užtikrinimo strategijas bei sutartis. Pasitelkus išorinius ekspertus bus svarstomos įvairios alternatyvos, tarp jų (bet ne tik) ir esamos laivo-saugyklos „Independence“ įsigijimas”, – rašoma KN pranešime.

Pasak KN generalinio direktoriaus Dariaus Šilenskio, išorinės kompetencijos pasitelkiamos tam, kad, vadovaujantis skaidrumo, lygiateisiškumo bei konkurencijos skatinimo principais, projektą būtų galima įgyvendinti laiku ir mažiausiomis įmanomomis sąnaudomis.

„Įgyvendinant projektą būtinos specifinės kompetencijos, tokios kaip laivų brokerių, laivų klasifikavimo specialistų, taip pat teisininkų, besispecializuojančių SGD laivų pramonėje. Būtent todėl siekiama pasitelkti išorinių ekspertų paslaugas“, – pranešime cituojamas D. Šilenskis.

Teigiama, kad išorinių ekspertų kompetencijos yra būtinos siekiant išvengti vėlavimo, klaidų bei finansinių ir kitokių nuostolių ateityje. Iki šių metų pabaigos KN taip pat planuoja įsigyti ir kitų išorinių ekspertų paslaugas, kurie padės rengti SGD laivo-saugyklos su išdujinimo įranga įsigijimo procesą bei SGD laivo- saugyklos su išdujinimo įranga technines specifikacijas. Žadama, kad prieš šiuos pirkimus taip pat bus skelbiamos viešos konsultacijos.

Pasak D. Šilenskio, bus skiriama daug dėmesio ir rinkos analizei rengiant laivo-saugyklos eksploatacinės veiklos organizavimo strategiją, jo registravimo bei vėliavos pasirinkimo pagrindimus, techninę specifikaciją ir kt.


  2020-06-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt