P0

Kultūra

Parodų rūmuose – „Mikropasauliai: abstraktūs atvaizdai”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-15


Klaipėdos parodų rūmuose šį penktadienį, birželio 19 d., 18 val. atidaroma Irmos Leščinskaitės kūrybos paroda „Mikropasauliai: abstraktūs atvaizdai“.

Tapytojos I. Leščinskaitės kūrinių cikluose pastaruoju metu atsiradusi papildomoji realybė parodoje „Mikropasauliai: abstraktūs atvaizdai“ atsiskleidžia su nauja jėga.

Andriaus Kasmočiaus nuotr..

Abstrakcijose įtapytos miniatiūros – mikropasauliai su Jan Vermeer „Mergina su perlo auskaru“, Van Goghu, M. Tyson, Kristijonu Donelaičiu, Karaliene Luize, H. G. Gadamer, J. S. Bachu ir kitomis istorinėmis asmenybėmis – ekspozicijoje susitinka su šiurkščiais, kasdienybėje atliekančiais tik tiesiogines funkcijas, todėl išprasmintais daiktais – statybiniais pastoliais, metaline lova, silikonine guma, sutrešusiu kelmu ir t. t. Tokioje apsuptyje esantys tapybos darbai alsuoja estetinės prasmės pertekliumi.

Pasak autorės, „toks dviejų netikrovių susitikimas ir kontrastas kuria nesaties proskyną”. Kurdama priešybių kupiną ekspoziciją, I. Leščinskaitė sakosi turinti tikslą atkreipti dėmesį į šių dienų žmogaus ir visuomenės gyvenime vyraujančias aktualijas: gamtinės gyvenamosios aplinkos, kultūros tradicijų ir harmoningų asmeninių bei socialinių žmonių santykių tvarios plėtros išsaugojimą. Kartu autorė deklaruoja pagarbą klasikinei tapybai, naujai įprasmindama paveiksluose vaizduojamų istorinių ir kultūrinių objektų/asmenų ir realijų reikšmes ir tokiu būdu priartindama jas prie šiuolaikinio žiūrovo.

Į kūrybinį eksperimentą tapytoja įtraukia kitų sričių profesionalus: architektus Gerdą Antanaitytę, Audrių Laurinatį, kompozitorių Liną Rimšą ir kt.

Parodoje bus rodomas ir I. Leščinskaitės bei Zitos Tallat-Kelpšaitės videoprojektas „Metų laikai“, dedikuotas Kristijonui Donelaičiui, kurio 240-ąsias mirties metinės minimos šiemete. Šis projektas dalyvavo tarptautiniame poezijos festivalyje POESTATE. Dėl pandemijos festivalis šiemet buvo perkeltas į virtualią erdvę, jam kūrinius pateikė daugiau nei 50 dalyvių iš įvairių pasaulio šalių.

„Metų laikai“ pelnė vieną iš 5 festivalio prizų. Pasveikinti autorių į Lietuvą atvyko ir parodos atidaryme dalyvaus Lokarno Leonardo da Vinčio meno galerijos „il Rivellino“ savininkas, Šveicarijos ir Lietuvos kultūrinių ryšių puoselėtojas, meno renginių organizatorius Arminio Sciolli, 2018 metais Lokarne, Šveicarijoje, surengęs įspūdingą Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui skirtą renginį „10 dienų Lietuvoje“.

Kultūros straipsnių vidus

Paroda veiks iki liepos 19 d.

 


  2020-06-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt