P0

Sveikata

Patikrino beveik 300 žmonių dėl melanomos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-15


Sekmadienį  SkinTalks, Eucerin ir SG KLINIKA dermatologės Klaipėdoje nemokamai tikrino apgamus ir kitus odos darinius.

Gydytojos dermatologės Rita Buivydaitė – Dailidėnė, Daiva Vanagaitė ir Reda Žilinskienė suteikė konsultaciją net 297 įvairaus amžiaus gyventojams. Iš jų melanoma buvo diagnozuota dviem pacientams, 19-ai nustatyta bazinių ląstelių karcinoma, vienam – plokščialąstelinė karcinoma – lėtai besivystantis odos navikas. 23 pacientams diagnozuota ikivėžinė odos būklė.

Anot gydytojų, pačiam atpažinti apgamą yra sudėtinga. Todėl odoje atsiradus naujam dariniui arba pastebėjus, jog keičiasi apgamo forma, dydis, paviršius, kraštai ar spalva, darinys kraujuoja, peršti ar niežti, reikia nedelsiant kreiptis į šeimos gydytoją ar dermatologą.

Gydytoja R. Buivydatė – Dailidėnė taip pat ragina pasitikrinti, jeigu esate šviesios odos ir greitai nudegate saulėje, lankote soliariumus, dirbate saulėje atviroje vietoje ar esate nudegę saulėje, šeimoje yra sergančių odos piktybiniais susirgimais, turite daugiau nei 50 metų amžiaus, jums atlikta organų transplantacija.

Gydytoja įspėja – daugelio lietuvių oda yra jautri saulei, todėl Lietuvoje sergama aktyviomis, agresyviomis melanomos formomis. Net jeigu kartą apžiūrėjęs gydytojas nieko bloga neužtiko, apgamus reikia nuolat stebėti toliau.

Net trečdalis patikrintų asmenų buvo su stiprokai paraudusia ir saulės nudeginta oda.

Patikros metu klaipėdiečiai taip pat buvo supažindinami ir su odos priežiūra, apsaugos priemonėmis, paaiškinama, kaip jas tinkamai naudoti ir pan.


2020-06-15

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt