Patikrino beveik 300 žmonių dėl melanomos

Sveikata
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-06-15

Sekmadienį  SkinTalks, Eucerin ir SG KLINIKA dermatologės Klaipėdoje nemokamai tikrino apgamus ir kitus odos darinius.

Gydytojos dermatologės Rita Buivydaitė – Dailidėnė, Daiva Vanagaitė ir Reda Žilinskienė suteikė konsultaciją net 297 įvairaus amžiaus gyventojams. Iš jų melanoma buvo diagnozuota dviem pacientams, 19-ai nustatyta bazinių ląstelių karcinoma, vienam – plokščialąstelinė karcinoma – lėtai besivystantis odos navikas. 23 pacientams diagnozuota ikivėžinė odos būklė.

Anot gydytojų, pačiam atpažinti apgamą yra sudėtinga. Todėl odoje atsiradus naujam dariniui arba pastebėjus, jog keičiasi apgamo forma, dydis, paviršius, kraštai ar spalva, darinys kraujuoja, peršti ar niežti, reikia nedelsiant kreiptis į šeimos gydytoją ar dermatologą.

Gydytoja R. Buivydatė – Dailidėnė taip pat ragina pasitikrinti, jeigu esate šviesios odos ir greitai nudegate saulėje, lankote soliariumus, dirbate saulėje atviroje vietoje ar esate nudegę saulėje, šeimoje yra sergančių odos piktybiniais susirgimais, turite daugiau nei 50 metų amžiaus, jums atlikta organų transplantacija.

Gydytoja įspėja – daugelio lietuvių oda yra jautri saulei, todėl Lietuvoje sergama aktyviomis, agresyviomis melanomos formomis. Net jeigu kartą apžiūrėjęs gydytojas nieko bloga neužtiko, apgamus reikia nuolat stebėti toliau.

Net trečdalis patikrintų asmenų buvo su stiprokai paraudusia ir saulės nudeginta oda.

Patikros metu klaipėdiečiai taip pat buvo supažindinami ir su odos priežiūra, apsaugos priemonėmis, paaiškinama, kaip jas tinkamai naudoti ir pan.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sveikata

Melanoma suserga vis jaunesni žmonės

Melanoma, piktybiškiausia odos vėžio forma, kasmet Lietuvoje suserga daugiau nei 300 žmonių, iš jų daugiau nei trečdalis miršta. Minint melanomos ...
2023-05-16
Skaityti daugiau

Sveikata

Kviečia dalyvauti nemokamoje odos vėžio patikroje

Gegužės 14 d., sekmadienį, Klaipėdoje bus galima nemokamai pasitikrinti, ar neturite odos vėžio darinių. Šią dieną SG klinikos (S. Daukanto ...
2023-05-03
Skaityti daugiau

Sveikata

Nemokamai tikrins dėl melanomos

Prieš prasidedant saulėtajam sezonui Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) medikai tradiciškai gegužės 5–6 dienomis, minint Melanomos dieną, kviečia nemokamai patikrai. Melanoma ...
2022-04-28
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This